Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tiger Woods returns to the game after a terrible accident ten months ago

Tiger Woods returns to the game after a terrible accident ten months ago
45-letni Tiger Woods wraca do gry! (Fot. Getty Images)
The eminent American golfer has announced that he will perform in the tournament that will be held on December 16-19 at the Ritz-Carlton Golf Club Orlando, Florida. It will be his first competition since he smashed his leg in a car accident last February.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Turniej nie jest co prawda najwyższej rangi, jednak Woods w poście na Twitterze stwierdził, że czuje się nadchodzącym występem "bardzo podekscytowany".

Zawody, w których zagra to PNC Championship (nazywane wcześniej Father/Son Challenge). Turniej rozgrywany jest co roku, a udział w nim biorą dwuosobowe drużyny. W skład takiej pary wchodzi zawodowy golfista PGA Tour i Champions Tour oraz któreś z jego dzieci lub rodziców. Woods poinformował, że wystąpi ze swoim 12-letnim synem Charliem.

45-letni Tiger Woods oznajmił też, że dla niego "to był rok długi i pełen wyzwań". Wyzwaniem z pewnością była żmudna rehabilitacja po kraksie, w wyniku której o mało nie stracił nogi.

Przypomnijmy, że na początku tego roku golfista uznawany przez wielu znawców tego sportu za najwybitniejszego w historii, borykał się z kolejną bolesną kontuzją pleców, przez co rezygnował z niektórych startów. Bywał za to na zawodach, jako gość honorowy i celebryta, realizując kontrakty sponsorskie.

23 lutego wracał z takiego turnieju - Genesis Invitational - prowadząc 278-konnego SUV-a Genesis GV80 (marki należącej do koncernu Hyundai Motor Group). Na krętej drodze w pobliżu Los Angeles nie dostosował się do ograniczenia prędkości i jego wóz wypadł z trasy, po czym przekoziołkował, ścinając drzewo. Po wypadku golfistę trzeba było wydobyć z wraku przy użyciu specjalistycznych narzędzi ratunkowych.

Na szczęście pomoc zjawiła się już po kilku minutach, a poszkodowanego przewieziono na oddział urazowy Harbor-UCLA Medical Center w Los Angeles. Tam okazało się, że Woods doznał "rozdrobnionych, otwartych złamań" piszczeli prawej nogi i dodatkowo skomplikowanych obrażeń kości stopy oraz kostki. Lekarze informowali, że kości udało się zespolić przy pomocy stalowego pręta (wprowadzonego do kości piszczelowej) oraz "kombinacji śrub i trzpieni". Woods przeszedł jeszcze kilka operacji i opuścił szpital po trzech tygodniach.

O swojej kondycji nie informował aż do listopada, kiedy to opublikował w mediach społecznościowych filmik, na którym uderza piłkę golfową. W wywiadzie dla "Golf Digest", który ukazał się pod koniec listopada, po raz pierwszy od czasu wypadku wypowiedział się też na temat zawodowej przyszłości. Stwierdził m.in., że nie wróci już do gry w golfa na pełny etat i będzie wybierał pojedyncze zawody.

W turnieju, na którym teraz wystąpi wraz z synem, zawodnicy powalczą o nagrody łącznej wartości nieco ponad miliona dolarów. Organizatorzy PNC Championship poinformowali, że Tiger i Charlie wezmą udział w imprezie już po raz drugi. W ubiegłym roku zajęli siódme miejsce.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement