Menu

Three medals of Polish jumpers are possible in Seefeld

Three medals of Polish jumpers are possible in Seefeld
Ile medali zdobędą Polacy w Seefeld. (Fot. Getty Images)
'I hope that our jumpers will bring three medals, including the gold in the team' - said Edward Przybyła, a longtime FIS referee and ski jumping coach. The classic skiing world championships in Seefeld begin on February 20th.
Advertisement
News available in Polish

"W Willingen drużynówka wypadła rewelacyjnie, natomiast indywidualnie było jak to się mówi - w kratkę. Tu jednak trzeba podkreślić, że wpływ na to miały warunki. Wysoka forma niewątpliwie u naszej czołowej trójki jest, więc jeżeli tylko nie będzie przeszkadzał wiatr, to bardzo liczę na te trzy medale" - ocenił Przybyła.

Decyzją trenera Stefana Horngachera do Austrii pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula.

"Obiektywnie oceniając indywidualnie głównym faworytem jest Ryoyu Kobayashi, trzeba też uważać na Klimowa, Austriacy będą u siebie, ale mimo to nasi spokojnie mogą stawać na podium. Na Kamila najbardziej liczę w Innsbrucku, Piotrek i Dawid też na pewno w każdych zawodach mocno powalczą. Nie wykluczam również niespodzianki ze strony Kuby, który technicznie skacze ostatnio naprawdę świetnie - wprawdzie co drugi konkurs, ale jeżeli +zaskoczy+, to może nawet wygrać" - zauważył były arbiter.

Jego zdaniem trudniej wytypować wyniki w Seefeld. "To jest przebudowana i mniejsza skocznia, więc może być różnie. Absolutnie jednak by mnie nie zdziwiło, gdyby do walki o podium włączył się Stefan Hula, bo on lubi takie obiekty"  - stwierdził szkoleniowiec.

Według niego w konkursie drużynowym złoto jest w zasięgu ręki Polaków, ale czeka ich zacięta walka.

"Mimo miażdżącej, prawie 80-punktowej przewagi w Willingen nad Austriakami i ponad 100 pkt nad Niemcami, nie można absolutnie ich zlekceważyć. Będzie naprawdę bardzo ciasno, ale jeżeli - na co bardzo liczę - to właśnie nasza cała czwórka odda te osiem równych, dobrych skoków, to będzie zwycięstwo" - podsumował Przybyła.

MŚ w Austrii odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca. W sobotę w Innsbrucku na skoczni HS - 130 odbędzie się konkurs indywidualny, dzień później na tym samym obiekcie rywalizować będą drużyny. Drugi konkurs indywidualny odbędzie się 1 marca w Seefeld (HS-109).

Dwa lata temu z fińskiego Lahti Polacy przywieźli dwa medale - złoty w konkursie drużynowym, oraz brązowy zdobyty przez Piotra Żyłę indywidualnie.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement