Menu

Three fights for belts at the boxing gala in London with the participation of Glowacki

Three fights for belts at the boxing gala in London with the participation of Glowacki
Gala w Londynie ma się odbyć 20 marca. (Fot. Facebook/Krzysztof Głowacki)
Three fights for the championship belts will take place on March 20 in London at the gala with Krzysztof Glowacki (31-2, 19 KO) - announced its organizer, Matchroom Boxing group Eddie Hearn.
Advertisement
News available in Polish

Głowacki stanie do pojedynku o wakujący tytuł czempiona WBO wagi junior ciężkiej, a jego rywalem będzie Lawrence Okolie (15-0, 12 KO). Do ich konfrontacji miało dojść w grudniu (wcześniej data była kilka razy zmieniana z powodu pandemii), ale zakażenie koronawirusem Głowackiego sprawiło, że zastąpił go Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO). W walce, która ostatecznie była eliminatorem, Okolie wygrał w drugiej rundzie z Jeżewskim i teraz zmierzy się z kolejnym polskim pięściarzem.

Na gali w Londynie dojdzie też do starcia o mistrzostwo globu WBC wagi superlekkiej Brytyjki Chantelle Cameron (13-0, 7 KO) z portorykańską pretendentką Melissą Hernandez (23-7-3, 7 KO).

Z kolei o trofeum Wspólnoty Brytyjskiej w kategorii junior ciężkiej powalczą Chris Billam-Smith (11-1, 10 KO) i Deion Jumah (13-0, 7 KO).

Wśród profesjonalistów zadebiutuje Solomon Dacres, sparingpartner jednej z gwiazd wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO), czempiona WBA, WBO, IBF. Dacres niedawno podpisał kontrakt z Matchroom Boxing.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement