Menu

The third edition of the competition for Polish startups is starting in London

The third edition of the competition for Polish startups is starting in London
W 2019 roku nagrodę główną i nagrodę publiczności zdobył start-up Comixify. (Fot. LSE Polish Business Society)
Entries to the third edition of the startup competition Ł.pitch Start-Up Challenge organized by LSE Polish Business Society are starting. The winner will receive a cash prize of 20,000 PLN and a place in the Space3ac acceleration program, under which it can count on development support worth up to PLN 200,000 PLN and mentoring consulting.
Advertisement
News available in Polish

Konkurs skierowany jest do startupów na wczesnym etapie rozwoju należących do kategorii "disruptive technology", czyli przedsięwzięć, które radykalnie zmieniają dotychczasowe modele działalności gospodarczej. W ramach konkursu polskie startupy będą miały szansę zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami sektora technologicznego.

Konkurs ł.pitch jest projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics (LSE). Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza.

Koordynator ł.pitch Start-Up Challenge - Aleksander Książek. (Fot. LSE Polish Business Society)

"Misją ł.pitch jest zarówno promocja Polski jako świetnego miejsca na założenie i prowadzenie innowacyjnej firmy, jak i pomoc dla rodzimych startupów. Stwarzamy startupom możliwość zaprezentowania swoich pomysłów specjalistom i inwestorom" - informuje Aleksander Książek, koordynator konkursu. "Bardzo nas cieszy, że zwycięzcy poprzednich edycji świetnie sobie radzą na rynku" – dodaje.

Tensorflight, zwycięzca pierwszej edycji ł.pitch, to twórca programu pozwalającego na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych i lotniczych. Rozwiązania wypracowane przez tę firmę będą wdrażane przez Krajową Administrację Skarbową. Ponadto, Tensorflight pozyskał ostatnio 2 mln dolarów na rozwój. Natomiast rozwiązania wypracowane przez zwycięzcę ubiegłorocznej edycji konkursu Comixify, twórcę oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy, są wdrażane przez PKN Orlen S.A.

Comixify to oprogramowanie pozwalające zamieniać zdjęcia i filmy w komiksy. (Fot. LSE SU Polish Business Society)

"Dzięki wygranej w konkursie ł.pitch wzięliśmy udział w programie akceleracyjnym, który pomógł nam rozwinąć nasz pomysł do platformy. Wdrożyliśmy ją w obszarach HR i programie lojalnościowym dla PKN Orlen S.A. Współpraca z tak dużą organizacją oraz wsparcie merytoryczne otrzymane w trakcie akceleracji pozwoliło nam stworzyć skalowalny produkt, który możemy teraz wykorzystać w wielu obszarach biznesowych" – twierdzi Tomasz Trzciński, prezes i współzałożyciel Comixify.

Zgłoszenia do ł.pitch przyjmowane są do 20 lutego 2020 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://polisheconomicforum.org/l-pitch/ oraz na profilu Facebookowym LSE PBS ł.pitch.

Do finału konkursu, który odbędzie się 7 marca 2020 w Londynie, zakwalifikowane zostaną cztery startupy. Każdy z nich zaprezentuje swój pomysł przed potencjalnymi inwestorami i uczestnikami konferencji LSE Polish Economic Forum. Następnie w formule "Dragon’s Den" zostaną ocenione przez Jury, w którym zasiądą między innymi: Marcin Kowalik (Black Pearls VC), Rafał Celej (kancelaria Kondracki Celej), Karolina Kukiełka (InReach Ventures), Arek Wylegalski (Firstminute Capital), Wojciech Szaniawski (Arskom) i Tomasz Trzciński (Comixify).

Czytaj więcej:

Najlepiej płatne zawody w UK zaraz po studiach

Sondaż: Młodzi Brytyjczycy już nie tak chętni, żeby iść na studia

60 proc. uczniów w Polsce chce iść na studia

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Advertisement