Menu

The seven times Champion of England, IBB Polonia London VC is forced to suspend trainings

The seven times Champion of England, IBB Polonia London VC is forced to suspend trainings
Zaostrzające się z tygodnia na tydzień restrykcje nie pozwlają drużynie normalnie trenować. (Fot. Trentino Itas)
IBB Polonia London returned from Italy and their adventures in the CEV Champions League where victories by the giants of volleyball Trentino Itas and Vojvodina Novi Sad eliminated the club from the competition. Back on English soil, Koutouleas' players were restricted by the government's Covid 19 regulations to change their training to small groups of six players.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Odłożony w czasie start rozgrywek ligowych, odwołane mecze Pucharu Anglii, ograniczone treningi do sześciu zawodników na boisku, a następnie zawieszony dostęp do hal sportowych – tak prezentuje się początek siatkarskiego sezonu w Londynie. IBB Polonia - pomimo starannej troski o zachowanie wszystkich norm bezpieczeństwa i posiadania potwierdzonych negatywnych wyników testów na obecność wirusa - nie ma możliwości szlifowania swojej formy i przygotowywania się do kolejnych europejskich rozgrywek.

Mistrz kraju, drużyna z planami na ciągły rozwój i podnoszenie swojego potencjału oraz aspiracjami do walki na międzynarodowych parkietach, nie chciała biernie czekać i z założonymi rękami podporządkowywać się coraz bardziej restrykcyjnym zasadom. Klub po powrocie z Włoch od razu rozpoczął pracę nad przygotowaniem planu, który pozwoli zadbać o formę zawodników przed występem w Pucharze CEV.

Czy dojdzie do zaplanowanych w najbliższym czasie meczów?... (Fot. Trentino Itas)

Pierwszym elementem projektu, który IBB Polonia powoli wciela w życie, był wyjazd Marcusa Nilssona do Szwecji, gdzie aktualnie odbywa treningi z lokalną drużyną Hylte/Halmstad. Jednak nie jest to długotrwałe rozwiązanie, ponieważ klubowi zależy również, by doświadczeni, wyszkoleni zawodnicy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodymi i perspektywicznymi siatkarzami. Dlatego kolejne kroki w tym kierunku zostaną poczynione na przestrzeni najbliższych dni.

"Po powrocie z Włoch, ze względu na panujące restrykcje, musieliśmy ograniczyć liczbę zawodników do sześciu na boisku. Mimo że przez cały ten czas miałem pełny skład do dyspozycji, musiałem dokonywać podziału zespołu i godzin treningów, aby każdy mógł wejść na boisko. Moi zawodnicy przez cały czas pozostawali w pełnym zdrowiu i robili co w ich mocy, aby zmniejszać ryzyko zarażenia, jednak to nie miało znaczenia i nie mogliśmy nic zdziałać, by pozwolono nam trenować normalnie. Uważam, że mimo tych trudnych warunków cały sztab szkoleniowy spisał się bardzo dobrze i zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, aby maksymalnie wykorzystać ten czas i utrzymać kondycję sportową drużyny. Niestety wzrost zakażeń w Londynie spowodował, że od soboty nie mamy dostępu do hal sportowych i musieliśmy całkowicie wstrzymać treningi. Obawialiśmy się, że taka sytuacja może nadejść, dlatego mamy plan, który stopniowo jest już w realizacji. Trzymajcie kciuki za jego powodzenie!" - poinformował trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

IBB Polonia to siedmiokrotny Mistrz Anglii. (Fot. Trentino Itas)Mecze pomiędzy zespołem z Londynu a drużyną z Brna zostaną rozegrane 10 i 12 listopada 2020 roku. Szczegóły dotyczące miejsca i czasu zostaną podane wkrótce.

Wyniki meczów IBB Polonii Londyn w Lidze Mistrzów:

 • IBB Polonia London – Trentino Itas 0-3 (16:25; 17:25; 15:25)
 • OK Vojvodina Seme Novi Sad – IBB Polonia London 3-1 (21:25; 25:21; 25:23; 25:18)

Czytaj więcej:

IBB Polonia z oficjalnym tytułem Mistrza Anglii

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym

IBB Polonia Londyn w LM: Kluczowy zwycięski set i ogromne doświadczenie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement