Menu

The UK will provide Lebanon with £ 5m in aid

The UK will provide Lebanon with £ 5m in aid
Wielka Brytania wciaż sprawdza, ilu Brytyjczyków zostało poszkodowanych w wybuchu. (Fot. Getty Images)
The United Kingdom will provide Lebanon with financial aid in the amount of 5 million pounds, it is also ready to send search and rescue teams and medical aid - announced Foreign Minister Dominic Raab in response to the tragic explosion in Beirut.
Advertisement
News available in Polish

"Będziemy wspierać Libańczyków w potrzebie, zamierzamy zapewnić natychmiastową pomoc - pakiet poszukiwawczo-ratowniczy, pomoc humanitarną do 5 milionów funtów, a także fachową pomoc medyczną. Tym, co jest kluczowe w tym momencie, to nasze wsparcie dostosowane do bardzo konkretnych potrzeb, o czym właśnie rozmawiałem z libańskim premierem" - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji.

Zapowiedział też, że znajdujący się w pobliżu okręt Royal Navy może zostać wysłany, aby pomóc ocenić zniszczenia w porcie.

Raab dodał, że nie jest pewien co do dokładnej liczby obywateli Wielkiej Brytanii, którzy mogli zostać ranni we wtorkowej eksplozji, ale ambasada "monitoruje to bardzo dokładnie". Wcześniej brytyjska ambasada w Bejrucie informowała, że niewielka liczba jej pracowników doznała niegroźnych, niezagrażających życiu obrażeń.

Jak poinformował wczoraj po południu libański rząd, liczba ofiar śmiertelnych wtorkowej eksplozji kilku tysięcy ton azotanu amonu przechowywanego w porcie w Bejrucie wzrosła do 135, zaś rannych - do zostało ok. 5 tys. osób. Na razie nie jest jasne, co spowodowało tę eksplozję.

Czytaj więcej:

Liban: W potężnej eksplozji zginęło kilkadziesiąt osób, kilka tysięcy rannych

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement