Menu

The IOC has disqualified two Russian athletes for doping in London

The IOC has disqualified two Russian athletes for doping in London
Wicemistrzyni z Londynu w sztafecie 4x400 m Julia Guszczina została zdyskwalifikowana. (Fot. Getty Images)
The Disciplinary Commission of the International Olympic Committee has disqualified two Russian athletes participating in the 2012 Summer Olympics in London for doping. This is the runner-up in the 4x400 m relay run by Julia Guszczina and Anna Nazarowa long-distance skater.
Advertisement
News available in Polish

MKOl poinformował wczoraj, że po ponownym przebadaniu próbek z Londynu w organizmie Guszcziny stwierdzono obecność zakazanych substancji - turinabolu i stanozololu.

Podczas igrzysk olimpijskich 2012 sztafeta Rosji, z Guszcziną w składzie, zajęła drugie lokatę, ustępując tylko Amerykankom. Brązowe medale zdobyły wówczas reprezentantki Jamajki.

Rosjanki straciły drugie miejsce już na początku tego roku, gdy za doping została zdyskwalifikowana inna zawodniczka tej sztafety - Antonina Kriwoszapka.

Wcześniej Guszczina - z powodu dopingu stwierdzonego u niektórych reprezentantek Rosji - straciła medale na 4x100 (złoty) i 4x400 m (srebrny) z igrzysk w Pekinie w 2008 roku.

MKOl poinformował również o dyskwalifikacji Anny Nazarowej, która podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zajęła w skoku w dal piąte miejsce. W jej organizmie, po ponownym przebadaniu próbek z 2012 roku, wykryto turinabol.

W komunikacie poproszono IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) o zmodyfikowanie wyników w konkurencjach z udziałem tych zawodniczek i rozważenie dalszych działań w ramach własnych kompetencji.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement