Menu

The European champion in pole vault Robert Sober broke his arm

The European champion in pole vault Robert Sober broke his arm
Sobera oddawał skok, gdy pękła mu tyczka. (Fot. Getty Images)
European champion in pole vault Robert Sober (AZS AWF Wroclaw) broke through metacarpal bone during training at a grouping in Spain. 'For now, nothing is known, but gypsum in such cases is from four to six weeks,' he said.
Advertisement
News available in Polish

Do urazu doszło w czasie treningu technicznego. Sobera oddawał skok, gdy pękła mu tyczka. "Gdy pęka tyczka uwalnia się taka energia, jakby doszło w ręku do eksplozji. Miałem wrażenie, że wybuchła mi w dłoni petarda. Później był silny obrzęk, a badania wykazały złamaną kość śródręcza" - dodał podopieczny Dariusza Łosia.

W Hiszpanii Sobera po raz pierwszy od jesieni wrócił na rozbieg. Odpuścił sezon halowy, ponieważ postanowił poddać się operacji stopy, która mu dokuczała przez cały poprzedni sezon.

"Na razie mam zapewnioną opiekę w ośrodku w Hiszpanii, więc zbyt dokładnych informacji nie mam. Gdy wysłaliśmy zdjęcie rentgenowskie lekarzowi z Polski to powiedział, że gips w takich sytuacjach nosi się od czterech do sześciu tygodni" - poinformował Sobera.

Na razie tyczkarz nosi tymczasowy opatrunek. Ręka jest bowiem mocno opuchnięta i nie można założyć gipsu. "Do Polski wracam 7 maja i wtedy będzie coś więcej wiadomo. W Hiszpanii nie będę już robić dodatkowych badań. Po powrocie do kraju zdecydujemy, czy będzie gips, czy może jakaś orteza. Na pewno ręka musi być unieruchomiona" - zaznaczył.

Sobera mimo wszystko pozostaje optymistą. "Powrót po operacji nie był łatwy. Teraz to kolejny pech, ale nie odpuszczam. Mam zamiar w tym sezonie wystartować. Po prostu trochę później pojawię się na rozbiegu. Na pewno nie trzeba ręki operować, a to już dobry sygnał" - podkreślił. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement