Menu

Price of Covid PCR tests for travel could be slashed to under £50

Price of Covid PCR tests for travel could be slashed to under £50
The price of Covid-19 PCR tests for travel could be slashed to under £50 if they are made exempt from VAT. The Treasury is reportedly considering the exemption for private tests, reports The Telegraph.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Zwolnienie testów z podatku VAT jest poważnie rozważane przez Ministerstwo Finansów" - przekazało dziennikowi "The Telegraph" źródło brytyjskiego rządu. Jeśli tak się stanie, cena prywatnego badania - która obecnie wynosi od 60 do 300 funtów -  będzie niższa o 20 procent. 

Wiele krajów wymaga od podróżnych przedłożenia negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa wykonanego w określonym czasie przed podróżą.

W międzyczasie rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że gdy międzynarodowe wojaże znów będą dozwolone - co stanie się prawdopodobnie 17 maja -  przybywający również będą musieli wykonać co najmniej jeden test PCR.

Co więcej, zostanie zastosowany system sygnalizacji świetlnej, w ramach którego poszczególne kraje - w zależności od sytuacji epidemicznej - zostaną podzielone na czerwone, żółte lub zielone.

Jednak nawet podróżni, którzy wjeżdżają do Anglii z "zielonych", najbezpieczniejszych państw, będą musieli wykonać test przed podróżą, a także jedno badanie typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe.

"The Telegraph" zauważa, że obniżenie podatku VAT mogłoby zatem znacznie obniżyć koszty zagranicznych wakacji, a czteroosobowa rodzina zaoszczędziłaby na testach od 40 do 240 funtów.

Testy PCR w Europie są znacznie tańsze niż na Wyspach - średnia cena w UE wynosi 62 funty w porównaniu do 130 funtów w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

EasyJet krytykuje plany rządu UK ws. wznowienia zagranicznych podróży

Boris Johnson: Testy dla podróżujących muszą być szybkie i tanie

Brytyjski rząd: Decyzja w sprawie podróży zagranicznych "na początku maja"

Wakacje w Europie: W Hiszpanii bez masek na plaży, do Grecji po zaszczepieniu lub z testem

Anglia: Od maja tylko 8 krajów "pojawi się na zielonej liście podróży"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement