Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco website and app working again following suspected hack

Tesco website and app working again following suspected hack
Problem był spowodowany próbą ingerencji w systemy sklepu, ale sieć zapewnia, że dane klientów nie są zagrożone. (Fot. Getty Images)
Tesco’s website and app are up and running again after a suspected hack.
The outage, which left customers struggling to shop for groceries or track orders, began on Saturday morning and continued into Sunday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Internetowa strona sklepu i aplikacja ponownie działają. Nasze zespoły pracowały przez całą dobę, aby przywrócić usługi i naprawdę przepraszamy naszych klientów za niedogodności spowodowane tym problemem" - poinformował rzecznik prasowy Tesco.

Gigant detaliczny oświadczył, że problem był spowodowany próbą "ingerencji" w jego systemy, ale dodał, że nie ma powodu, aby sądzić, że dane klientów zostały zagrożone.

Klienci zostali również poinformowani, że mogą być zmuszeni do przejścia do wirtualnej poczekalni przed wejściem na stronę, ponieważ Tesco stara się opanować początkowy napływ ruchu. To "zaplanowane" działanie jest regularnie stosowane w godzinach największego ruchu na stronie, aby zapewnić klientom "bezproblemowe korzystanie z serwisu" - dodała firma.

Z powodu problemu z dostępem do strony internetowej klienci nie byli w stanie wprowadzać zmian do wcześniej zaplanowanych zamówień, co spowodowało falę zapytań napływających do Tesco.

Czytaj więcej:

Tesco w Rotherham będzie sprawdzać, czy klienci kas samooobsługowych nie kradną

Tesco otworzyło swój pierwszy bezkasowy sklep w UK

Wielka awaria Tesco. Nie działa sklep internetowy i aplikacja

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement