Menu

Tesco urges shoppers to go to the pub instead of buying booze from its stores

Tesco urges shoppers to go to the pub instead of buying booze from its stores
Gest Tesco został doceniony przez wielu internautów. (Fot. Getty Images/Twitter/Tesco)
Tesco has urged shoppers to head to their local pub garden for a drink, rather than buy alcohol from stores, after coronavirus restrictions eased yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj - po raz pierwszy od wielu miesięcy - w Anglii ponownie zostały otwarte m.in. puby i restauracje. Na razie mogą one obsługiwać jedynie klientów przy stolikach na zewnątrz, ale już 17 maja prawdopodobnie dostaną zielone światło, by wznowić działalność w pełnym zakresie.

Z tego, jak bardzo ucierpiała podczas pandemii branża gastronomiczna, doskonale zdaje sobie sprawę brytyjski gigant Tesco.

Sieć zamieściła na Twitterze nietypowy wpis, w którym apeluje do klientów, aby w tym tygodniu wybrali się na piwo do lokalnego pubu, zamiast kupować alkohol w jednym ze sklepów należących do detalisty.

"Pubom było w tym roku ciężko. Tak więc, mimo naszych atrakcyjnych ofert, w tym tygodniu wolimy, abyś wspierał swój lokalny pub (o ile czujesz się bezpiecznie). Ponieważ teraz #EveryLittleHelps" - zachęca Tesco.

Wielu internautów było pod wrażeniem gestu, jaki firma wykonała w stronę branży gastronomicznej. "Brawo Tesco!!!!! To naprawdę niezwykłe, że - nawet własnym kosztem - zachęcasz do wspierania pubów, które tak bardzo ucierpiały podczas pandemii" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Szacuje się, że w samym  2020 roku na stałe zostało zamkniętych około 6 tys. pijalni piwa - podaje Metro.co.uk.

Z kolei supermarkety, w odróżnieniu do branży gastronomicznej, odnotowują w dobie koronawirusa ogromne zyski. Duże sklepy nie tylko pozostawały otwarte przez cały ten czas, ale także zwiększyły obroty dzięki rekordowej sprzedaży online.

Czytaj więcej:

Boris Johnson: Puby mogłyby wymagać dowodów szczepienia

Trzecia fala pandemii "najprawdopodobniej" uderzy latem w UK

Londyńczycy wezwani do wydawania "ogromnych oszczędności", by ratować gospodarkę

Anglia: 12 kwietnia niektóre puby zaczną polewać piwo minutę po północy

W Anglii otwarto puby, sklepy i salony fryzjerskie. Johnson apeluje o "odpowiedzialność"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement