Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco trials one-hour deliveries in race to shoppers' doorst

Tesco trials one-hour deliveries in race to shoppers' doorst
Tesco sprawdzi, czy klienci będą chcieli zapłacić 5 funtów za szybką dostawę zakupów zamówionych przez internet. (Fot. Getty Images)
Tesco is set to launch a one-hour delivery service called Whoosh as a supermarket battle to seize online sales heats up. Britain’s biggest grocer will trial the service for households in selected postcodes near its Wolverhampton Willenhall Express store, with the potential for it to be rolled out further.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Największa brytyjska sieć spożywcza testuje nową usługę o nazwie Whoosh w 250-tysięcznym Wolverhampton (hr. West Midlands). Zamówienia mogą już składać gospodarstwa domowe, znajdujące się w oklicach sklepu Willenhall Express.

Usługa jest dostępna w aplikacji Tesco i na stronie internetowej sieci, a koszt szybkiej dostawy pod same drzwi wynosi 5 funtów. Jeśli pilotaż w w Wolverhampton okaże się sukcesem, 60-minutowy dowóz zakupów zostanie rozszerzony na inne lokalizacje w Wielkiej Brytanii.

Konkurencyjne sieci też szukają rozwiązań, które mogą wpłynąć na jakość i wygodę zakupów dokonywanych przez internet - zauważa "The Telegraph".

W Sainsbury’s, w ramach usługi Chop Chop, klient może złożyć zamówienie online, a zakupy zostaną dostarczone przez rowerowego kuriera w ciągu godziny. Z kolei na początku tego miesiąca Waitrose zapowiedział, że stworzy 400 miejsc pracy, aby rozszerzyć współpracę z internetowym dostawcą żywności Deliveroo.

W ciągu minionego roku coraz więcej klientów, którzy musieli m.in. "zostać w domu", kupowało artykuły spożywcze w sieci. Według danych firmy Kantar, sprzedaż online stanowi obecnie 13,4 proc. całej brytyjskiej sprzedaży artykułów spożywczych, w porównaniu z około 7 proc. przed pandemią.

Tesco przyspieszyło rozwój swojej działalności w zakresie dostaw online podczas pandemii, a sprzedaż detalicznego giganta wzrosła w zeszłym roku o 77 procent - do 6,3 miliarda funtów.

Czytaj więcej:

Morrisons szuka 1 000 pracowników

Ekspansja Deliveroo w UK. Debiut appki w 100 nowych miastach

Tesco uruchamia w UK punkty recyklingu "miękkiego plastiku"

Anglia: W każdym sklepie za reklamówkę zapłacimy 10 pensów

Pret a Manger przenosi się do sklepów Tesco

Tesco, Morrisons, Asda i M&S pilnie wycofują kilka produktów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement