Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco opened its first cashless store in the UK

Tesco opened its first cashless store in the UK
Sieć nie wskazała, czy zamierza zmienić model działania wszystkich wszystkich placówek Tesco Express w kraju. (Fot. Getty Images)
The modernization of the Tesco Express facility in Holborn has been completed and from now on it will only offer purchases without the need to scan products or go to the checkout, informed the largest supermarket chain in the UK. The modern store is a response to the growing popularity of Amazon Fresh supermarkets in the capital.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Aby skorzystać z nowej formy zakupów, każdy kupujący musi posiadać appkę Tesco. Po jej uruchomieniu koniecznie będzie zeskanowanie kodu QR przy wejściu do sklepu. System nosi nazwę GetGo i jest podobny do tego, który istnieje w sklepach Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii.

Jak przekazała sieć, w sklepie zainstalowano inteligentny system czujników i kamer, które sprawdzać będą, jakie produkty wzięli klienci. Następnie, po wyjściu ze sklepu, appka wyśle do klienta paragon i pobierze płatność.

Technologię do sklepów dostarczył izraelski start-up Trigo, który współpracuje już z supermarketami w Niemczech i Holandii.

Tesco przetestowało wcześniej rozwiązanie na terenie swojej siedziby w Welwyn Garden City. Otwarcie placówki na Holborn jest jednak pierwszym przypadkiem, gdy z nowoczesnej formy zakupów będą mogli korzystać zwykli klienci.

"Nasz najnowszy projekt ofertuje klientom możliwość zrobienia szybkich zakupów w ciągu dnia, pomagając im oszczędzić czas. Obecnie testujemy to rozwiązanie tylko w jednym sklepie, ale nie możemy doczekać, aby zobaczyć, co o tym sądzą klienci" - przekazał Kevin Tindall, szef Tesco na Wyspach.

Czytaj więcej:

Sieć sklepów Tesco ostrzega przed falą panicznych zakupów przed świętami

InPost podpisuje umowę partnerską z brytyjskim Tesco

Tesco w Rotherham będzie sprawdzać, czy klienci kas samooobsługowych nie kradną

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement