Menu

In Sweden ""pents with the British strain are growing very quickly"

In Sweden ""pents with the British strain are growing very quickly"
Od 6 lutego wszystkie osoby przyjeżdżające do Szwecji muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Sweden is preparing new measures to curb a new surge in coronavirus cases as the strain, first discovered in the UK, spreads rapidly, Swedish chief epidemiologist Anders Tegnel was quoted by Reuters as saying.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Według Tegnella, "brytyjski wariant, po raz pierwszy wykryty w Szwecji w okresie świątecznym, rozprzestrzenił się w bardzo szybkim tempie". "Wydaje się jednak, że szczepionki działają na ten szczep" - zastrzegł ekspert.

W Szwecji odmiany koronawirusa wykrywane są wyrywkowo i obejmują - w zależności od regionu - od 10 do 100 proc. wszystkich pozytywnych próbek.

W Szwecji nadal z tygodnia na tydzień rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa. Główny epidemiolog twierdzi, że jest to "dość wyraźny wzrost, ale nie tak szybki, jak w przypadku innych krajów". "Nikt nie wie, czy to jest początek trzeciej fali. Dowiemy się o tym, gdy już się tam znajdziemy" - podkreślił Anders Tegnell.

W Sztokholmie liczba zakażeń wzrosła w ostatnim tygodniu o 27 proc. Wczoraj władze sztokholmskiego regionu zaleciły zakrywanie nosa oraz ust w transporcie publicznym przez cały dzień, a nie tylko, jak do tej pory, w godzinach szczytu. Podobne rekomendacje wydały wcześniej władze kilku innych regionów, w tym prowincji obejmującej Goeteborg.

Dzisiaj szwedzkie władze mają zdecydować o ewentualnym wprowadzeniu ogólnokrajowych restrykcji w związku z ryzykiem nadejścia trzeciej fali.

W Szwecji od piątku liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 64 (do 12 713), a liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w tym czasie o 10 933, do 642 099. Do wczoraj co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 427 783 osób, a dwie - 217 478.

Czytaj więcej:

Szwecja: Para królewska zaszczepiła się przeciw Covid-19, aby dać przykład

Szwecja: Rząd zamyka granicę z Norwegią w związku z ogniskiem brytyjskiego szczepu koronawirusa

W Szwecji "wkrótce może dominować" wariant wirusa z UK

Brytyjski wariant wirusa szerzy się w Europie. Głównie w UK i we Włoszech

W Szwecji "duże ryzyko" trzeciej fali Covid-19

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement