Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Number of people sleeping rough in London up 24% in a year

Number of people sleeping rough in London up 24% in a year
Organizacje charytatywne donoszą, że "ciężko wywalczony" postęp w walce z problemem bezdomności został utracony. (Fot. TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)
The number of people sleeping rough in London has jumped 24% in the past year, according to an official count, meaning more than 3,600 people slept on the capital’s streets between June and September.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak podaje "The Guardian", ponad połowa z nich spała pod gołym niebem po raz pierwszy - 35% więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku - co oznacza, że poziom bezdomności w Londynie wraca do stanu sprzed pandemii, a materace, namioty i szałasy z kartonów znów zapełniają bramy wejściowe i zaułki.

Rosnące ceny wynajmu mieszkań, coraz częstsze eksmisje i niechęć do opuszczenia tymczasowych schronień i przeniesienia się do stałych miejsc zamieszkania z powodu obaw o nieprzystępne rachunki za energię są wskazywane przez działaczy na rzecz walki z bezdomnością jako czynniki przyczyniające się do wzrostu liczby bezdomnych.

St Mungo's, organizacja charytatywna zajmująca się problemem bezdomności działająca w Londynie, stwierdziła, że ma obawy, że "najgorsze jeszcze przed nami".

Czynsze za wynajem mieszkań w Londynie wzrosły o 16% w porównaniu do ubiegłego roku - wynika z danych portalu Rightmove. Ponadto liczba eksmisji lokatorów w Londynie wzrosła ponad czterokrotnie od drugiego kwartału 2021 roku, kiedy obowiązywał zakaz eksmisji z powodu pandemii, w stosunku do analogicznego okresu w tym roku - wynika z oficjalnych danych.

Łącznie 481 osób uznaje się obecnie za mieszkające na ulicach na stałe – to wzrost z 264 na początku pandemii, kiedy hotele pełniły funkcję schronisk, i wzrost o 17% w stosunku do poprzednich trzech miesięcy. Ponadto o wiele więcej osób mieszka na ulicach okresowo.

Połowa bezdomnych na londyńskich ulicach to obywatele Wielkiej Brytanii, podczas gdy najliczniejsze grupy obcokrajowców pochodzą z Rumunii i Polski. Większość z nich jest w wieku od 36 do 55 lat; połowa ma problemy ze zdrowiem psychicznym; a jedna trzecia wymaga pomocy w związku z zażywaniem narkotyków i nadużywaniem alkoholu.

Czytaj więcej:

W Anglii rośnie skala bezdomności z powodu wzrostu kosztów utrzymania

Niespełna 1 na 10 bezdomnych w Londynie to osoba młoda

Ukraińscy uchodźcy w UK obawiają się bezdomności

Anglia: Eksmisje bez podania przyczyny będą nielegalne

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 21.05.2024
    GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement