Menu

Ignore ministers and book your holiday, Ryanair boss says

Ignore ministers and book your holiday, Ryanair boss says
Szef Ryanair zapewnia, że latem nie będzie już żadnych barier w podróżowaniu nie tylko po Wielkiej Brytanii, ale także po całej Europie. (Fot. Getty Images)
British tourists should go ahead and book foreign holidays despite government warnings not to, Ryanair boss Michael O’Leary said on Wednesday, as the low-cost carrier announced plans to run 80% of its peak summer capacity.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Ryanair zorganizował w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Grecji oddzielne internetowe briefingi prasowe na temat swoich wakacyjnych rozkładów lotów, co miało być próbą zachęcenia konsumentów do dokonywania rezerwacji na lato.

"Wprowadzenie szczepionek oswoi koronawirusa i pozwoli na ponowne wakacyjne podróże" - stwierdził O’Leary, odrzucając ostatnie zalecenia rządu Wielkiej Brytanii, że międzynarodowe wojaże mogą być zakazane nawet do końca czerwca.

"Szczerze mówiąc, nie zwracam na to zbytniej uwagi" - przyznał O’Leary, nawiązując do "spektakularnego sukcesu programu szczepień" w Wielkiej Brytanii.

Przewaga Wielkiej Brytanii w dziedzinie szczepień postawiła brytyjskich turystów w centrum uwagi, jeśli chodzi o nadzieje na odrodzenie branży turystycznej w wielu europejskich krajach.  

O’Leary prognozuje, że szczepienia do lata pozwolą opanować Covis-19 w Wielkiej Brytanii do lata, a rząd tego kraju nie będzie miał wówczas podstaw, by zakazać wyjazdów zagranicznych.

"Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, byłbym bardzo zaskoczony, gdyby istniała jakakolwiek podstawa prawna, by rząd Wielkiej Brytanii zakazał wakacyjnych wyjazdów do innych krajów europejskich" - ocenił. "Bardzo trudno jest przekonać ludzi Wielkiej Brytanii do siedzenia w domu lub na wakacjach w domu, kiedy wszyscy są zaszczepieni" - dodał.

Według przedstawionego przez Borisa Johnsona planu wychodzenia z lockdownu w Anglii, wznowienie podróży zagranicznych stanie się najwcześniej 17 maja. W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że - w obliczy rosnącej liczby infekcji w Europie - będzie to możliwe nie wcześniej niż przed końcem czerwca. 

Czytaj więcej:

Ryanair wprowadzi własne "paszporty szczepień"

British Airways chce wprowadzić własne "paszporty szczepień"

Paszport szczepionkowy w całej Unii Europejskiej już wkrótce?

Doradca rządu UK: Zagraniczne wakacje "mało prawdopodobne"

Portugalia "najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie" w dobie pandemii

Czy turystyka w czasie pandemii jest możliwa? Holandia rozpoczyna eksperyment

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement