Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sycamore Gap: Boy, 16, arrested after Hadrian's Wall tree felled

Sycamore Gap: Boy, 16, arrested after Hadrian's Wall tree felled
Słynne drzewo, znane jako Sycamore Gap Tree, pięknie wkomponowało się w krajobraz Wału Hadriana... (Fot. Getty Images)
A 16-year-old boy has been arrested in connection with the felling of one of the UK's most celebrated trees. The landmark at Sycamore Gap, beside Hadrian's Wall in Northumberland, was cut down overnight.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Drzewo zostało ścięte w nocy ze środy na czwartek przy użyciu piły. Jak sugerują media, wszystko wskazuje na to, że był to bezsensowny, niczym nieuzasadniony akt wandalizmu.

Klon, z racji "udziału" w filmie oraz teledysku do towarzyszącego mu utworu Bryana Adamsa "(Everything I Do) I Do It for You", był nazywany "drzewem Robin Hooda". To oraz malowniczy teren, na którym rósł, zapewniło mu status atrakcji turystycznej.

Był jednym z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii, a w 2016 r. został w plebiscycie wybrany drzewem roku w tym kraju.

"Była to światowej sławy atrakcja, a dzisiejsze wydarzenia wywołały znaczny szok, smutek i gniew w całej lokalnej społeczności i poza nią. Apeluję do opinii publicznej o informacje, które mogą nam pomóc - jeśli widziałeś lub słyszałeś coś podejrzanego, co może nas zainteresować, daj nam znać" - oświadczył nadinspektor Kevin Waring z policji hrabstwa Northumberland. 

Oburzeni tym występkiem są nie tylko mieszkańcy okolic, ale także fotografowie, dla których drzewo tworzyło magiczną atmosferę na zdjęciach, przypominając o pięknie przyrody i przemijaniu.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement