Menu

Spanish media: Bayern v Barcelona match between two stars

Spanish media: Bayern v Barcelona match between two stars
"Chociaż obaj mają ponad 30 lat, to udają się do Lizbony nie wykazując żadnych oznak upływu czasu". (Fot. Getty Images)
The Spanish media indicate before tomorrow's Champions League quarter-final in Lisbon between Bayern Munich and FC Barcelona that this match will be a competition between two contenders for the title of the best footballer of the year - Robert Lewandowski and Lionel Messi.
Advertisement
News available in Polish

Telewizja TVE przypominając, że w tym roku nie zostanie wręczona nagroda Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika świata, zaznacza, że jutrzejszy mecz będzie prawdopodobnie jedyną w tym roku szansą na porównanie umiejętności obu uznawanych obecnie za czołowych piłkarzy globu.

Wydawany w Katalonii dziennik "Mundo Deportivo" wskazuje na deklaracje aktualnych oraz byłych zawodników Bayernu Monachium, umniejszających potencjał ekipy z Barcelony oraz podkreślających wyższość obecnego poziomu gry Lewandowskiego nad Messim.

Gazeta przypomina, że polski napastnik dowiódł w tym roku zarówno wysokiej skuteczności w Bundeslidze, jak i w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której przewodzi z 13 celnymi trafieniami.

Kataloński dziennik wskazuje jednak, że rywalizacja pomiędzy Lewandowskim a Messim może nie przedstawiać pełnego potencjału obu zawodników, gdyż Argentyńczyk pojawi się na stadionie w Lizbonie po kontuzji, jakiej nabawił się we wcześniejszym spotkaniu z Napoli.

Z kolei "Marca" zaznacza, że chociaż obaj mają ponad 30 lat, Messi i Lewandowski udają się do Lizbony "nie wykazując żadnych oznak upływu czasu". Sam turniej w stolicy Portugalii określają mianem wielkiej niewiadomej.

Część hiszpańskich komentatorów wskazuje, że rywalizacja pomiędzy Bayernem Monachium a FC Barcelona może być spotkaniem godnym finału tegorocznych rozgrywek. Zaznaczają jednak, że rzeczywisty poziom gry zespołów jest trudny do przewidzenia z powodu nieregularnych występów w dobie pandemii koronawirusa.

"Turniej finałowy w Lizbonie nie ma wyraźnych faworytów. Po naznaczonym epidemią sezonie nic teraz nie jest pewne" - twierdzi "Marca".

Czytaj więcej:

Piłkarska LM: Popis Lewandowskiego, awans Bayernu i Barcelony

LM: Barcelona boi się "potwora z Monachium", ale nadzieja w Messim

LM: Jutro początek ćwierćfinałów. Lewandowski sprawdzi Barcelonę

Liga Mistrzów: PSG w półfinale po dwóch golach w końcówce

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement