Menu

Spanish league: Gallego coach released from Espanyol, Machin successor

Spanish league: Gallego coach released from Espanyol, Machin successor
Gallego był trenerem Espanyolu zaledwie kilka miesięcy. (Fot. Getty Images)
David Gallego was dismissed from the post of Espanyol Barcelona coach after eight matches of the Spanish league season. The football club from the capital of Catalonia also immediately gave the name of the successor - it will be Pablo Machin.
Advertisement
News available in Polish

Gallego został szkoleniowcem Espanyolu w czerwcu. Pod jego wodzą zespół przeszedł kwalifikacje Ligi Europy, a w dwóch dotychczasowych spotkaniach w fazie grupowej zanotował zwycięstwo i porażkę.

Słabo zespołowi wiedzie się zaś w hiszpańskiej ekstraklasie - z ośmiu dotychczasowych meczów wygrał zaledwie jedno, dwa razy zremisował i zanotował pięć porażek. Z pięcioma punktami na koncie zajmuje 19., przedostatnie miejsce w tabeli. Czarę goryczy w odczuciu władz klubu przelała niedzielna porażka z Realem Mallorca 0:2.

Machin zwrócił na siebie uwagę, gdy prowadząc Girona, wprowadził ją dwa lata temu - po raz pierwszy w historii klubu - do La Liga. W minionym sezonie był szkoleniowcem Sevilli. Po udanym początku rozgrywek nastąpiła jednak gorsza passa jego podopiecznych i został zwolniony w marcu.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2020
  GBP 4.992 złEUR 4.246 złUSD 3.828 złCHF 3.953 zł

  Sport


  Advertisement