Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

World Cup in ski jumping: What next for ski jumping in Norway?

World Cup in ski jumping: What next for ski jumping in Norway?
Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl zastanawia się nad przyszłością tej dyscypliny w Norwegii... (Fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)
The confusion in the Norwegian Ski Federation (NSF) about the dismissal of ski jumping director Clas Brede Brathen and the freezing of sponsoring money could lead to the rapid demise of the sport in Norway, head coach Alexander Stoeckl thinks.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Jeżeli nasz system, który wypracowaliśmy przez lata, zostanie zakłócony, a właśnie poważnie został, to Norwegia może bardzo szybko skończyć jak Finlandia, gdzie też najpierw rozpoczęły się wewnętrzne konflikty, zaczęli wycofywać się sponsorzy, a później już bardzo szybko nastąpił totalny upadek" - zauważył austriacki szkoleniowiec agencji NTB.

Umowy Brathena i Stoeckla z NSF wygasają po zakończeniu sezonu. NSF już od kilku tygodni konsekwentnie upiera się, że w przypadku Brathena jej nie przedłuży.

Brathen przepracował na swoim stanowisku 17 lat. Stoeckl, który jest trenerem norweskich skoczków od 2011 roku, posiada opcję przedłużenia swojego kontraktu na kilka kolejnych sezonów.

"Moje umowy podpisuję zawsze z dyrektorem skoków narciarskich i jeżeli dalej będzie nim Brathen, to złoże podpis natychmiast, lecz jeżeli nie, to jest bardzo wątpliwe, abym kontynuował pracę" - podkreślił szkoleniowiec.

Zdaniem mediów, bez względu na to, jak zakończy się ten konflikt, to sytuacja tuż przed rozpoczęciem sezonu olimpijskiego stała się tak napięta, że trudno oczekiwać sukcesów, ponieważ "organizm norweskich skoków zjadany jest od środka przez bakterię nienawiści".

"Kiedy kluczowego działacza integrującego zespół nie da się zwolnić z dnia na dzień ze względu na surowe przepisy prawa pracy, a trener zastanawia się, czy przedłużyć swój kontrakt, to sytuacja staje się bardzo nieciekawa" - skomentował kanał telewizji TV2.

Czytaj więcej:

"Czas zająć się czymś innym". Romoeren rozstaje się ze skokami

Austriacki skoczek przeszedł operację. "Ból wreszcie zniknął"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement