Menu

Scandinavian media: Polish tennis comet writes history

Scandinavian media: Polish tennis comet writes history
"Przyjechała do Paryża sklasyfikowana na 54. miejscu na świecie, lecz w dwa tygodnie rozgromiła całą elitę, nie zważając na rankingi i nazwiska rywalek". (Fot. Getty Images)
Iga Świątek's victory over Sofia Kenin in the French Open finals was called a 'historical sensation' in Scandinavia, her game in the tournament 'detonating a bomb', and considering the age of the Polish woman and her team: 'the march of youth'.
Advertisement
News available in Polish

Wszystkie media podkreśliły zgodnie, że zwycięstwo nie było przypadkowe, a wręcz odwrotnie, ponieważ gra w turnieju bez straty z rywalkami ze światowej elity była "istnym przejazdem walca".

Kanał szwedzkiej telewizji SVT komentował, że Świątek była największą sensacją tegorocznego turnieju: "wiedzieliśmy już tygodnia, że szykuje się bomba, lecz nie zdawaliśmy sobie sprawy z jej kalibru. Wygrana całego turnieju jest już niekwestionowanym przebojem sezonu".

Zdaniem stacji, "Świątek przeszła do historii jako pierwsza Polka, która wygrała wielkoszlemowy turniej. Przyjechała do Paryża sklasyfikowana na 54. miejscu na świecie, lecz w dwa tygodnie rozgromiła całą elitę, nie zważając na rankingi i nazwiska rywalek".

Dziennik "Aftonbladet" nazwał Świątek "historyczną 19-latką, która w Paryżu zdetonowała prawdziwą bombę, której bardzo potrzebował ten sport".

Gazeta dodała, że Polka przeszła do historii, ponieważ ostatnią zawodniczką z jej kraju w finale tego prestiżowego turnieju była Jadwiga Jędrzejowska w 1939 roku. 

W Danii polska tenisistka nazwana została "tenisową kometą" i "nieprawdopodobną nastolatką". "Swój pobyt w Paryżu zakończyła wielkim uderzeniem, zdobywając to miasto i zgarniając wszystko" - skomentowała agencja Ritzau.

Dziennik "Politiken" napisał, że "sensacyjna polska nastolatka po dwutygodniowej bezwzględnej szarży na prestiżowych kortach wygrała wielkiego francuskiego szlema".

Norweski "Verdens Gang" skomentował, że triumf Polki nie jest żadnym przypadkiem, ponieważ "eliminując na zimno wielkie rywalki nie straciła ani jednego seta, a my dostaliśmy piękny pokaz tenisa. Już dojście do finału było ogromnym sukcesem, ale jego wygranie w tak młodym wieku to pisanie historii".

Dla "Aftenposten" finał wygrany w dwóch setach był "demonstracją siły".

Islandzki "Visir" napisał, że "pomimo czwartego miejsca w światowym rankingu Kenin nie była w stanie ani razu zagrozić skoncentrowanej Świątek. Silne zwycięstwo w dwóch setach mówi samo za siebie i puchar jedzie z Roland Garros po raz pierwszy do ojczyzny młodej Polki".Kanał fińskiej telewizji YLE podkreślił, że "droga po triumf bez utraty ani jednego seta była szokująca, a Polka to rakieta, która właśnie wystrzeliła w świecie tej dyscypliny".

Czytaj więcej:

Historyczna wygrana Igi Świątek w turnieju French Open!

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement