Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Serie A: New rules. Extra match in case of a points draw

Serie A: New rules. Extra match in case of a points draw
Piłkarze AC Milan zostali mistrzami Włoch w minionym sezonie. (Fot. Getty Images)
If two teams finish the season with the same number of points in the Italian championship competition, the title will be decided by an extra match between them, the Italian Football Federation (FIGC) has decided. It is the first such solution in Europe.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

FIGC poinformowała w oświadczeniu, że odpowiedni zapis w regulaminie przegłosowano wczoraj podczas zgromadzenia. Przepis został przedyskutowany z klubami Serie A wcześniej w czerwcu.

Jeśli ten dodatkowy mecz zakończy się remisem, wówczas nie będzie dogrywki, tylko od razu odbędzie się konkurs rzutów karnych, który wyłoni mistrza kraju.

Takie rozwiązanie zastosowano już raz w historii piłkarskich rozgrywek w Italii: w 1964 roku Bologna pokonała w Rzymie Inter Mediolan 2:0.

W innych europejskich ligach o kolejności w tabeli w przypadku remisu punktowego decydują albo wyniki bezpośrednich spotkań, albo bilans goli. We Włoszech w ostatnich latach pierwszeństwo miał ten pierwszy przepis.

W minionym sezonie tytuł wywalczył AC Milan, który zakończył rozgrywki z dwoma punktami przewagi nad lokalnym rywalem - Interem.

Czytaj więcej:

Liga włoska: Awans Monzy, Berlusconi ma znów swoją drużynę w elicie

Liga włoska: Trener Andreazzoli odchodzi z Empoli

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement