Menu

Serie A: Coronavirus postpones four matches in Italy

Serie A: Coronavirus postpones four matches in Italy
Z powodu szerzącego się w Italii koronawirusa wczoraj odwołano cztery spotkania najwyższej klasy. (Fot. Getty Images)
Four Serie A games that were to be played in Northern Italy on Sunday have been postponed by the Italian government due to the ongoing coronavirus outbreak.
Advertisement
News available in Polish

Jak podkreślił Dal Pino, kontynuowanie rozgrywek zgodnie z planem jest konieczne w związku z czerwcowymi mistrzostwami Europy, których zresztą Włochy będą jednym z 12 współgospodarzy.

Wczoraj nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A: Torino - Parma, Inter Mediolan - Sampdoria Genua, Hellas Werona - Cagliari Calcio i Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio. Było to efektem wytycznych włoskiego rządu, by odwołać imprezy masowe w regionach szczególnie zagrożonych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Po południu w szpitalu w Brescii w Lombardii, na północy Włoch, zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Kobieta pochodziła z miasta Crema, gdzie także wczoraj odnotowano ofiarę śmiertelną wirusa. Łączna liczba przypadków zarażenia koronawirusem w całym kraju wzrosła do 219.

Szkoły wszystkich szczebli i uniwersytety zamknięte są w Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie, Trydencie-Górnej Adydze i we Friuli Wenecji Julijskiej. W wielu miastach zamknięto muzea i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, jak katedra w Mediolanie.

Czytaj więcej:

Konsulat w Mediolanie apeluje do Polaków: Unikajcie miejsc publicznych

Koronawirus zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób

Liga włoska: Czwarty odwołany mecz z powodu koronawirusa

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Advertisement