Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Serena Williams to publish her first children's book in September

Serena Williams to publish her first children's book in September
Słynna tenisistka zadebiutuje jako pisarka. (Fot. PAP/EPA-RHONA WISE)
'The Adventures of Qai Qai' - this will be the title of Serena Williams' book, which one of the world's most prominent tennis players will debut at the end of September 2022. The heroine of the children's book will be the titular Qai Qai, her four-year-old daughter's favourite doll.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Qai Qai to, jak przyznała sama tenisistka, wyjątkowy i bardzo ważny członek jej rodziny. Jest nie tylko zabawką, z którą nie rozstaje się jej córka Alexis Olympia. To lalka, która ma swoje konto na Instagramie - obserwuje ją ponad 350 tys. osób - a już niedługo będzie bohaterką pierwszej książki dla dzieci napisanej przez utytułowaną sportsmenkę.

"Czytanie bajek przed snem jest najważniejsze. Podobnie jest pewnie w wielu innych domach" - zauważyła Serena Williams, zapowiadając swój nowy projekt. Na Instagramie zdradziła, że w debiutanckiej książce dla dzieci wiele miejsca poświęciła tematowi przyjaźni i mocy wyobraźni, które pięknie zilustrowała Yesenia Moises.

Wyobraźni Serenie Williams nie brakuje. Jeśli prześledzimy historię Qai Qai dostrzeżemy, że na początku przypominała ona wiele innych lalek, z tą różnicą, że była czarna. Obserwując swoją córkę, która na krok nie rozstawała się z ukochaną zabawką, Serena wraz z mężem, Alexisem Ohanianem, stworzyli animowany koncept inspirowany pierwszą zabawką córki. W 2018 roku Qai Qai podbiła Instagram, aż w końcu powróciła do swojej zabawkowej formy. W ten sposób trafiła w ramiona innych dzieci na całym świecie.

I choć rezolutna, zabawna, mądra Qai Qai ma wiele do powiedzenia na Instagramie, dla Sereny Williams napisanie książki było naturalnym, kolejnym krokiem. Dzięki temu bohaterka jej książki może przemawiać do dzieci w każdym wieku i przypominać im, że nie ma rzeczy niemożliwych. "Możesz zrobić i osiągnąć wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Wyobraź to sobie, uwierz w to, zrób to" - napisała we wstępie do książki "The Adventures of Qai Qai" ("Przygody Qai Qai") jej autorka.

Czytaj więcej:

Serena Williams rezygnuje z igrzysk w Tokio

US Open: Nie wystąpi kontuzjowana Serena Williams

US Open: Wycofały się Venus Williams i Sofia Kenin

Federer najlepiej zarabiającym tenisistą świata ostatnich 12 miesięcy

WTA grozi odwołaniem wszystkich turniejów tenisowych w Chinach

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement