Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Serena Williams joins growing list of tennis stars to skip Tokyo Olympics

Serena Williams joins growing list of tennis stars to skip Tokyo Olympics
"Złożyło się na to wiele powodów, o których nie chcę mówić dziś szczegółowo". (Fot. Getty Images)
Serena Williams will not be travelling to Tokyo for the Olympic Games, the 23-times grand slam singles tennis champion said on Sunday, albeit without giving the reasons behind her decision.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Z tego, co wiem, to nie ma mnie na liście ze składem amerykańskiej reprezentacji na igrzyska. I nie powinno mnie tam być" - zaznaczyła Williams.

Amerykanka, która ma w dorobku 23 tytuły wielkoszlemowe w singlu, od jakiegoś czasu nie deklarowała się jednoznacznie w sprawie udziału w zmaganiach olimpijskich w stolicy Japonii. Teraz się to zmieniło.

"Złożyło się na to wiele powodów, o których nie chcę mówić dziś szczegółowo. Może innym razem" - zaznaczyła legendarna tenisistka, która we wrześniu będzie obchodzić 40. urodziny.

Kilka tygodni temu w jednym z wywiadów przyznała, że nie zdarzyło się jeszcze, aby spędziła dobę bez swojej trzyletniej córki.

Williams jest mistrzynią olimpijską w singlu z Londynu, a wraz ze starszą o rok siostrą Venus triumfowała w deblu w Sydney, Pekinie i Londynie.

Wielu tenisistów, w tym gracze z czołówki, rezygnują ze startu w igrzyskach, tłumacząc się napiętym kalendarzem. Niedawno o nieobecności w Tokio poinformował słynny Hiszpan Rafael Nadal. Szwajcar Roger Federer pozostawił wczoraj sprawę otwartą, a udział w tej imprezie zadeklarował lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic.

Czytaj więcej:

Novak Djokovic nie chce igrzysk w Tokio bez kibiców

"Igrzyska w Tokio straciły sens, ale za późno na odwołanie"

Rafael Nadal opuści wielkoszlemowy Wimbledon i igrzyska olimpijskie

Oficjalnie: Igrzyska w Tokio z udziałem lokalnych kibiców

Kolejne gwiazdy tenisa wycofują się z Wimbledonu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement