Menu

Scotland against one British Football team

Scotland against one British Football team
Szkoci nie chcą być w brytyjskiej drużynie (Fot. Getty Images)
Scotland is against one British Football team for Olympic in Rio in 2016.
Advertisement
News available in Polish

 

"Nasz sprzeciw przeciwko utworzeniu reprezentacji brytyjskiej jest jasny i zdecydowany" - cytuje rzecznika prasowego szkockiej federacji BBC.

Dzień wcześniej zaniepokojenie taką propozycją wyrazili Walijczycy.

Brytyjski Komitet Olimpijski otrzymał deklarację ze strony angielskiej federacji piłkarskiej (Football Association) odnośnie wystawienia w Rio de Janeiro zespołu Wielkiej Brytanii, zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet. Byłyby to drugie z rzędu igrzyska, na których wystąpiłaby brytyjska reprezentacja.

FA wystąpiła z wnioskiem o dołączenie do projektu federacji piłkarskich Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Jednak już wiadomo, że raczej do tego nie dojdzie.

W tej sytuacji FA będzie mogła wystawić reprezentację brytyjską, jak miało to miejsce w igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Wtedy również pozostałe trzy federacje odmówiły uczestnictwa we wspólnym projekcie, choć ostatecznie w męskiej drużynie zagrało pięciu Walijczyków, a w żeńskiej dwie Szkotki.

Aby Brytyjczycy mogli się w ogóle zastanawiać, jaką reprezentację wystawić, piłkarze Anglii muszą wywalczyć olimpijski awans. Aby to osiągnąć, w czerwcu muszą znaleźć się w czołowej trójce turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy, który odbędzie się w Czechach.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement