Menu

Saudi Arabia sprint event could replace Abu Dhabi as final race of 2021 season

Saudi Arabia sprint event could replace Abu Dhabi as final race of 2021 season
Arabia Saudyjska, gdzie zainteresowanie sportami motorowymi jest ogromne, planuje szerokie działania promocyjne, aby ściągnąć tysiące fanów. (Fot. Getty Images)
The 2021 Formula 1 season could conclude in Saudi Arabia instead of Abu Dhabi as originally planned, RaceFans has learned. The mooted change would see the Saudi Arabian Grand Prix at the new Jeddah Corniche Circuit swap weekends with the Abu Dhabi Grand Prix at Yas Marina.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W tegorocznym kalendarzu Grand Prix Arabii Saudyjskiej zaplanowane jest 5 grudnia i ma być przedostatnią rundą sezonu.

"Nasze przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Jeżeli władze F1 będą chciały zorganizować dodatkową rundę mistrzostw przed 5 grudnia, jesteśmy gotowi podjąć się tego zadania, gdyż tor i jego całe zaplecze będzie przygotowane dużo wcześniej" - ujawnił Saudyjczyk.

Khalid Bin Sultan Al Faisal dodał, że debiutująca w F1 Arabia Saudyjska, gdzie zainteresowanie sportami motorowymi jest ogromne, planuje szerokie działania promocyjne, aby ściągnąć na trybuny tysiące fanów. Ceremonia otwarcia rundy 5 grudnia - jak ujawnił książę - będzie pięknym widowiskiem, jakiego jeszcze w F1 nie było.

"Chcieliśmy mieć wyścig na początku sezonu, ale zabrakło czasu na przygotowanie obiektu. Teraz rozmawiamy z władzami F1 o tym, aby w sezonie 2022 runda w Arabii Saudyjskiej odbyła się wcześniej" - dodał książę.

W poprzednim sezonie Bahrajn był gospodarzem dwóch wyścigów rozgrywanych wyłącznie w Europie i na Bliskim Wschodzie. W tym roku Austria gościła już dwie rundy F1, jedną z nich po odwołaniu wyścigu o GP Kanady w Montrealu. Nieoficjalnie wiadomo, że prowadzone były rozmowy o dwóch rundach F1 w Teksasie w USA. 

Czytaj więcej:

Formuła 1: Od 2023 roku GP Rosji przeniesie się z Soczi pod Petersburg

Formuła 1: Hamilton przedłużył o dwa lata kontrakt z Mercedesem

Formuła 1: Wyścig o GP Australii odwołany drugi rok z rzędu

GP Wielkiej Brytanii: Lewis Hamilton zwyciężył w domu!

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement