Menu

Ryanair staff announce 10 strike dates in September

Ryanair staff announce 10 strike dates in September
Piloci Ryanair nie godzą się na obecnie warunki płacowe. (Fot. Getty Images)
Brits flying with Ryanair could face more travel misery as the airline's Spanish staff announce ten strike days in September.
Advertisement
News available in Polish

Strajk rozpocznie się w czwartek 22 sierpnia i zbiegnie się z akcją protestacyjną, zapowiedzianą przez brytyjskich pilotów tej linii, którzy zamierzają także strajkować w dniach 2-4 września

Według rzecznika związku Forsa, przedstawiciele pilotów przedstawili w marcu szczegółowe żądania, wzywając władze linii do ustalenia poziomu płac "rutynowo praktykowanego w sektorze lotnictwa komercyjnego", ale negocjacje z zarządem zakończyły sie fiaskiem.

"Ryanair zanotował w zeszłym roku znaczący zysk w wysokości miliarda euro" - poinformowała sekretarz generalny związku Angela Kirk.

Michael O'Leary musi zmierzyć się z rosnącą presją płacową ze strony pracowników linii. (Fot. Getty Images)

Pod koniec lipca dyrektor wykonawczy Ryanair Michael O'Leary oświadczył, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są etapowe zwolnienia.

Wcześniej szef Ryanair przedstawił także inwestorom kondycję firmy i powiedział, że należy oczekiwać, iż jej wzrost spowolni i konieczne będą zwolnienia m.in. z powodu opóźnień w dostawie zamówionych samolotów Boeing 737 Max. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement