Menu

Romain Grosjean, Kevin Magnussen confirm Haas exits for F1 2021

Romain Grosjean, Kevin Magnussen confirm Haas exits for F1 2021
Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Grosjeana (po lewej) i Magnussena. (Fot. Getty Images)
Romain Grosjean and Kevin Magnussen will both leave Haas at the end of the Formula 1 2020 season.
Advertisement
News available in Polish

Haas F1 Team startuje w Formule 1 od 2016 roku, a od początku jego kierowcą jest Grosjean. Występy w tej ekipie rozpoczął od szóste miejsca w GP Australii, a pierwszy sezon zakończył na 13. pozycji. Jego partnerem w zespole był wtedy Meksykanin Esteban Gutierrez.

"W ciągu pięciu lat były wzloty i upadki. Zdobyliśmy 110 punktów w 92 wyścigach. Mnóstwo się nauczyłem, poprawiłem i stałem się lepszym kierowcą, a także lepszym człowiekiem. Ostatni rozdział jest zamknięty, a książka skończona" - napisał w mediach społecznościowych Grosjean.

W 2017 roku do Haasa dołączył Magnussen. Duńczyk również nie przedłuży kontraktu z Haas F1. "Bycie częścią zupełnie nowej ekipy było wyzwaniem, które przyniosło mi ogromne doświadczenie i pomogło rozwinąć się jako kierowcy wyścigowemu" - przyznał Magnussen.

Kilka dni temu Grosjean zajął 9. miejsce, a Magnussen był 13. w wyścig o Grand Prix gór Eifel na niemieckim torze Nuerburgring. W klasyfikacji generalnej mistrzostwa świata F1 (po 11 z 17 wyścigów), Grosjean jest 18. - 2 pkt, a Magnussen 19. - 1. Zdecydowanie prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) 230 pkt.

Na razie nie wiadomo, kto ich zastąpi w Haasie. W mediach pojawiają się nazwiska m.in. Rosjanina Nikity Mazepina i Niemca Micka Schumachera, syna słynnego Michaela Schumachera.

Z kolei Grosjean rozważa możliwość startów m.in. w rajdach długodystansowych, a Magnussen już wcześniej wyrażał swoje zainteresowanie IndyCar.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Mick Schumacher może zadebiutować już w tym roku

Formuła 1: Hamilton wygrał po raz 91. i wyrównał rekord Schumachera

Formuła 1: Powrót do Portugalii po prawie ćwierć wieku

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement