Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rafael Nadal announces his return to the game

Rafael Nadal announces his return to the game
"Rafa" w najbliższych dniach ogłosi datę i miejsce powrotu do zawodowego tenisa. (Fot. Getty Images)
One of the best tennis players in the world, Spaniard Rafael Nadal, announced his return to the game after a multi-month break due to a hip injury. 'Yesterday I confirmed that I will return. Stay tuned,' he wrote on social media, adding a photo from the court.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

37-letni Hiszpan nie gra w tourze od stycznia, kiedy to doznał kontuzji podczas wielkoszlemowego Australian Open. Musiał przejść zabieg artroskopii biodra, co spowodowało wielomiesięczną przerwę. Podczas rehabilitacji zapowiadał, że 2024 rok będzie prawdopodobnie ostatnim w jego profesjonalnej karierze.

Nie wiadomo, kiedy Nadal planuje powrót na korty. Sezon rozpocznie się pod koniec grudnia, a pierwszym wielkim turniejem będzie styczniowy Australian Open.

Z jego powrotu cieszy się lider światowego rankingu i wielki rywal Serb Novak Djokovic.

"Dla świata tenisa to bez wątpienia wspaniała wiadomość. Myślę, że byłoby miło, gdyby odbył się jeszcze co najmniej jeden mecz pomiędzy Nadalem a mną. To największa rywalizacja pod względem liczby rozegranych meczów, jaką kiedykolwiek widział ten sport. To wielki wojownik, który nigdy się nie poddaje. Pomimo kontuzji chce kontynuować karierę, co zasługuje na podziw" - stwierdził Djokovic.

Serb jest rekordzistą pod względem liczby wygranych turniejów wielkoszlemowych. Zdobył 24 tytuły, podczas gdy Nadal ma ich 22.

Czytaj więcej:

Rafael Nadal może w listopadzie wrócić na kort

Tenisista Rafael Nadal potwierdził, że w przyszłym roku może zakończyć karierę

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement