Menu

Pressure on Peter Lim as Valencia sell Coquelin and Parejo to Villarreal

Pressure on Peter Lim as Valencia sell Coquelin and Parejo to Villarreal
Czołowy hiszpański klub jest w rozsypce. (Fot. Getty Images)
Valencia have sold midfielders Francis Coquelin and Dani Parejo to local rivals Villarreal in a move that has increased criticism of the club’s owner, Peter Lim.
Advertisement
News available in Polish

Valencia i Villarreal nie podały szczegółów finansowych, ale według hiszpańskich mediów, ten drugi klub zapłaci maksymalnie 11 milionów euro za obu zawodników, z których każdy podpisał czteroletnią umowę z nowym pracodawcą.

Na dodatek, jak spekulują niektóre media, do ekipy Villarreal może trafić też czołowy obrońca Valencii - Brazylijczyk Gabriel Paulista.

Wcześniej Valencia sprzedała do Manchesteru City, nieoficjalnie za 23 miliony euro, bardzo utalentowanego pomocnika Ferrana Torresa, uznawanego za wielką przyszłość hiszpańskiego futbolu.

Villarreal zajął piąte miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie w minionym sezonie, a niedawno trenerem zespołu został Unai Emery, były szkoleniowiec m.in. Sevilli, Arsenalu Londyn, Paris Saint-Germain i właśnie Valencii. "Nietoperze" uplasowały się na dziewiątej pozycji, co oznacza, że nie zagrają w europejskich pucharach.

Francuz Coquelin dołączył do Valencii w 2018 roku po dziesięcioletnim pobycie w Arsenalu, natomiast Parejo występował w tym zespole od 2011 roku. Był kapitanem drużyny, która w 2019 roku sięgnęła po Puchar Hiszpanii (Króla).

Sprzedaż dwóch kluczowych graczy za stosunkowo niewielką kwotę jednemu z konkurentów Valencii w hiszpańskiej ekstraklasie wyzwoliła nową falę krytyki ze strony kibiców i byłych graczy przeciwko singapurskiemu właścicielowi klubu - Peterowi Limowi.

Były bramkarz Valencii Santi Canizares prowadził krytykę w mediach społecznościowych, a grupa kibiców "Salvem Nostre Valencia" ("Ratujmy naszą Valencię") wezwała do protestu w środę przed klubowym stadionem - Mestalla.

W ubiegłym roku niespodziewanie zwolniono z klubu trenera Marcelino, wkrótce po tym, jak doprowadził on drużynę do triumfu w Pucharze Hiszpanii i kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Później zespół przejął Albert Celades, ale rozstano się z nim pod koniec czerwca, a niedawno nowym trenerem został Javi Gracia. 

Czytaj więcej:

Liga hiszpańska: Koronawirus w Valencii

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement