Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

PM Truss: We will never accept Russian attempts to annex Ukrainian territory

PM Truss: We will never accept Russian attempts to annex Ukrainian territory
Premier Liz Truss odbyła rozmowę z prezydentem Zełenskim, w której wyraźnie zadeklarowała poparcie UK dla Ukrainy. (Fot. DANIEL LEAL/AFP via Getty Images)
British Prime Minister Liz Truss assured Ukrainian President Volodymyr Zelensky yesterday that her country would never recognize Russian attempts to annex Ukrainian territory and would continue to support him, her office reported.
News available in Polish

"Premier rozmawiała dziś po południu z prezydentem Zełenskim, aby podkreślić niezłomne wsparcie Wielkiej Brytanii w świetle sfingowanych przez Rosję referendów na Ukrainie. Premier jasno stwierdziła, że Wielka Brytania nigdy nie uzna rosyjskich prób aneksji suwerennego terytorium.

Powtórzyła, że Ukraina może liczyć na wsparcie Wielkiej Brytanii do czasu, gdy prezydent (Putin) nie zostanie pokonany" - napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

Jak dodano, Zełenski poinformował Truss o aktualnej sytuacji militarnej i podziękował jej za silne poparcie, w tym na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w zeszłym tygodniu.

Truss z kolei podziękowała mu za działania na rzecz uwolnienia pięciu obywateli brytyjskich, którzy byli więzieni przez wspieranych przez Rosję separatystów na wschodzie Ukrainy.

Omówili również to, w jaki sposób oba kraje mogą współpracować w celu zabezpieczenia dostaw gazu dla Ukrainy w dłuższej perspektywie.

We wtorek zakończyły się zorganizowane przez Rosję pseudoreferenda o przyłączeniu do tego kraju czterech okupowanych obszarów wschodniej Ukrainy.

Czytaj więcej:

Były doradca Putina ostrzega: Atak nuklearny na Londyn "bardzo prawdopodobny"

Brytyjczyk uwolniony przez Rosjan: "Traktowano mnie gorzej niż psa"

Ekspert: Ukraina może militarnie wygrać wojnę z Rosją

Rząd UK nałożył sankcje na zwolenników pseudoreferendów na Ukrainie

    Rates by NBP, date 07.02.2023
    GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł

    Sport