Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Premier League: Irregularities in Manchester City's finances

Premier League: Irregularities in Manchester City's finances
Klub może mieć teraz spore problemy. (Fot. Getty Images)
The governing body of England's premier league, the Premier League, has found irregularities in Manchester City's financial statements in 2009-18. The matter will be referred to an independent commission.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Manchesterowi City zarzucono, że nie udostępnił władzom rozgrywek możliwie najdokładniejszych informacji o finansach klubu, w tym o zarobkach trenerów i piłkarzy, w latach 2009-18. Co więcej, zdaniem Premier League, od 2018 roku klub nie przestrzega reguł mówiących o ścisłej współpracy przy dochodzeniach i udostępnianiu odpowiednich dokumentów.

"Komisja jest niezależna od Premier League i klubów. Postępowanie Komisji będzie odbywać się poufnie za zamkniętymi drzwiami. Premier League nie będzie komentować te sprawy do odwołania" - wyjaśniono.

To nie pierwsze takie problemy Manchesteru City. W lutym 2020 roku Europejska Unia Piłkarska (UEFA) dopatrzyła się naruszenia przez ten klub zasad tzw. finansowego fair play w latach 2012-16 i wykluczyła go z udziału w Lidze Mistrzów w sezonach 2020/21 i 2021/22, nakładając na niego ponadto 30 milionów euro grzywny.

"The Citizens" odwołali się od tych decyzji władz europejskiego futbolu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), a instytucja w Lozannie przychyliła się do tej apelacji, anulując dyskwalifikację i zmniejszając kwotę grzywny do 10 mln euro.

Od 2008 roku właścicielem City jest City Football Group, którego właścicielami są przedsiębiorcy z Abu Zabi. Od tego czasu klub z Manchesteru był sześciokrotnie mistrzem Anglii, dwa razy zdobyli Puchar Anglii i pięć razy Puchar Ligi. Ponadto w sezonie 2020/21 dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Czytaj więcej:

Liga angielska: Arsenal przegrał z Evertonem

Liga angielska: Manchester City nie wykorzystał potknięcia Arsenalu

Liga angielska: Trener Tottenhamu pogratulował Kane'owi rekordu ze szpitala

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement