Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Poundland boosts £1 items in battle for shoppers

Poundland boosts £1 items in battle for shoppers
Ostatnie miesiące stały się dla sklepów w UK okresem zaciekłej walki o klienta.(Fot. OLI SCARFF/AFP via Getty Images)
Poundland is increasing the number of products it sells for a pound as retailers battle for customers. Around half of its products are priced at a pound, but the business says by the end of this week 60% of what it sells will be a pound or less.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Firma odeszła od strategii "jednej ceny" w 2017 r. Teraz sprzedaje produkty od 50 pensów do 10 funtów, z czego ok. połowa asortymentu jest wyceniana na funta. Jednak do końca tego tygodnia za funta lub mniej będzie można kupić już 60 proc. produktów sprzedawanych w popularnym "funciaku". 

"W dobie galopującej inflacji, ludzie kontrolują swoje wydatki tak bardzo, jak tylko mogą" - przyznał w rozmowie z BBC szef Poundland, Barry Williams. Jak dodał, rozszerzona oferta "za jednego funta" ma ułatwić klientom zarządzanie ich budżetami.

Roczna stopa inflacji w Wielkiej Brytanii wzrosła w maju do 9,1 proc., co jest kolejnym przypadkiem, gdy osiąga ona najwyższy poziom od ponad 40 lat.

Powoduje to, że brytyjscy klienci ograniczają podstawowe zakupy. Firma badawcza NielsenIQ wykazała, że ​​jedna czwarta gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii monitoruje całkowity koszt swojego koszyka zakupów, w tym szuka ulubionych marek w dyskontach, takich jak Poundland i Home Bargains.

Szef Poundland potwierdził, że "obecnie obserwuje się wyraźną dynamikę kupujących migrujących z głównych supermarketów do dyskontów". Williams dodał, że liczba klientów sieci wzrosła o 5-10 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

Tymczasem przedstawiciele supermarketów Asda i Tesco przyznali, że kupujący zmieniają swoje nawyki z powodu wysokiej inflacji - kupują ostrożniej, a więc mniej, ale częściej. Rzecznik Asda zdradził nawet w rozmowie z BBC, że niektórzy klienci proszą kasjerów o zaprzestanie skanowania przedmiotów, gdy suma przy kasie osiągnie 30 funtów.

Największe sklepy spożywcze dużo inwestują w utrzymanie jak najniższych cen artykułów codziennego użytku, bo - jak wskazują - rynek jest obecnie bardzo konkurencyjny.

Czytaj więcej:

Popularny "funciak" stawia na sprzedaż żywności

Inflacja powoduje, że spada realny dochód mieszkańców UK

UK: Ostrzeżenie przed wzrostem cen żywności w okresie letnim

Brytyjski minister skarbu: "Pracownicy nie powinni dostawać dużych podwyżek"

Rachunki za żywność w UK "wzrosną w tym roku o £380 funtów"

Inflacja w UK wzrosła do 9,1 proc. To najwyższy poziom od ponad 40 lat

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement