Menu

Portuguese media: The brave Lech has succumbed to disorganized Benfica

Portuguese media: The brave Lech has succumbed to disorganized Benfica
Lech Poznań okazał się trudną przeszkodą dla podopiecznych Jorge'a Jesusa. (Fot. Getty Images)
The media in Portugal, commenting on yesterday's duel between Lech Poznań and Benfica Lisbon in the Europa League, indicate that the team from Wielkopolska presented themselves well, despite the 2: 4 defeat.
Advertisement
News available in Polish

Telewizja publiczna RTP wskazuje, że potencjalnie najsłabszy zespół grupy D Ligi Europy, jakim jest w jej opinii Lech Poznań, okazał się trudną przeszkodą dla podopiecznych Jorge'a Jesusa. Odnotowuje kłopoty w finalizacji licznych ataków lizbończyków.

Zarówno RTP, jak i telewizja SIC wskazują też na brak płynności w grze Benfiki. Oceniają występ faworyzowanej drużyny z Portugalii jako "znacznie poniżej oczekiwań".

"W tym meczu mogło się wszystko wydarzyć, a końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania, w którym gospodarze nie odstawali wyraźnie od graczy Benfiki" - ocenili komentatorzy telewizji SIC.

W postawie piłkarzy z Poznania najwięcej uznania portugalskich dziennikarzy wzbudzała waleczność. "Gospodarze tracą gole, ale zaraz się podnoszą i ruszają do walki odrabiając straty" - komentowali dziennikarze SIC.

Według portugalskich mediów, pochwały graczom z Poznania należą się za prowadzenie otwartej gry i unikanie "murowania bramki" w sytuacji, kiedy dwukrotnie Lech remisował z Benficą i mógł poprzestać na zdobyciu jednego punktu.

Transmitujące spotkanie Radio Renascenca w drużynie Kolejorza wyróżniło Daniego Ramireza i Pedra Tibę, a także Michała Skórasia, Jakuba Kamińskiego oraz strzelca dwóch goli – Mikaela Ishaka.

Z kolei w szeregach Benfiki lizbońska rozgłośnia najlepszym graczem okrzyknęła w czwartek Darwina Nuneza. Wskazała, że strzelec trzech goli dla gości jako jeden z nielicznych zaprezentował się w Poznaniu na wysokim poziomie.

"Benfica męczyła się z polską drużyną, choć potencjalnie jest lepszym zespołem o wyższych umiejętnościach swoich graczy. Jorge Jesus ma co poprawiać w tej ekipie, która w Poznaniu raziła dziś dezorganizacją" - podsumowało Radio Renascenca.

Czytaj więcej:

Piłkarska LE: Gigantyczne pieniądze do zarobienia przez polskie kluby

Piłkarska LE: "Lech potencjalnie najsłabszym rywalem Benfiki"

Media w Portugalii: Benfica przybyła do Poznania po trzy punkty

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement