Menu

UK government's quarantine-free list 'absurd'

UK government's quarantine-free list 'absurd'
Podróżni z wielu europejskich krajów zostali zwolnieni z kwarantanny po przyjeździe do UK, ale z listy wyłączono Portugalię. (Fot. Getty Images)
Portugal's foreign affairs minister has said his country's exclusion from a list of countries for which quarantine will not apply for people returning to England is 'absurd'. Augusto Santos Silva told the BBC not including Portugal was 'senseless and unfair'.
Advertisement
News available in Polish

Lista krajów zwolnionych z kwarantanny została opublikowana w piątek. Boris Johnson poinformował, że 14-dniowe kwarantanny pozostaną wobec podróżnych z krajów, w których wirus nie był pod kontrolą.

Inne kraje wyłączone z listy, która wejdzie w Anglii w życie 10 lipca, to Stany Zjednoczone, Chiny, Malediwy i Szwecja. Zwolnieni z kwarantanny będą niemal wszyscy podróżni przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej.

"Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją brytyjskich władz. Uważamy, że jest to bezsensowne i niesprawiedliwe. To absurdalne tym bardziej, że Wielka Brytania ma siedem razy więcej przypadków Covid-19 niż Portugalia, więc naszym zdaniem nie jest to odpowiedni sposób traktowania sojuszników i przyjaciół" - zauważył portugalski minister spraw zagranicznych.

Premier Portugalii António Costa porównał na swoim Twitterze liczbę przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii z przypadkami w Algarve, podsumowując: "Zapraszamy do spędzenia bezpiecznego urlopu w Algarve".

Szkocja i Walia jeszcze nie zdecydowały, czy złagodzić ograniczenia w podróżach.

Czytaj więcej:

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

UK: Po zapowiedzi zniesienia kwarantanny linie lotnicze wycofują pozew

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement