Menu

Poll: Most Germans are against accepting more refugees

Poll: Most Germans are against accepting more refugees
Niemieckie społeczeństwo, dotąd bardzo otwarte na uchodźców, najwidoczniej zaczyna zmieniać zdanie na ten temat... (Fot. Getty Images)
Two-thirds of respondents to the latest Civey survey commissioned by Diakonie (Evangelical Welfare Association) are against accepting more refugees in Germany, reports the website of the Rheinsche Post daily.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na pytanie, czy Niemcy powinny przyjmować więcej osób szukających ochrony w obliczu rosnącej liczby uchodźców na świecie, mniej niż jedna trzecia respondentów (28 proc.) odpowiedziała "tak", a 62,5 proc. "nie" - wynika z sondażu.

Według badania, ludzie są również sceptycznie nastawieni do integracji. Na pytanie, czy uchodźcy, którzy przybyli w ciągu ostatnich dziesięciu lat, dobrze przyjęli się w Niemczech, 12,5 procent odpowiedziało twierdząco, podczas gdy większość, nieco poniżej 58 procent, odpowiedziała przecząco. 28 procent odpowiedziało "częściowo", pozostali "nie wiem".

"Przewodniczący stowarzyszeni Diakonie Ulrich Lilie powiedział, że nie jest zaskoczony wynikami, ale jest rozczarowany" - wskazuje RP Online. "Skrytykował rosnącą izolację UE i jej państw członkowskich wobec uchodźców i uznał tę politykę za częściowo odpowiedzialną" za klimat społeczny. "Krytykował również (fakt), że społeczeństwo nie zostało dobrze przygotowane politycznie do tego, co stało się rzeczywistością, że Niemcy są krajem imigracyjnym" - donosi portal.

Lilie stwierdził, że "ci, którzy czują się społecznie zagrożeni, którzy nie widzą perspektyw dla siebie i swoich dzieci, którzy żyją na poziomie minimum socjalnego lub poniżej niego, szybciej zamykają się wewnętrznie - także w stosunku do uchodźców".

"Diakonia podtrzymuje swoje postulaty dotyczące polityki wobec uchodźców. Należą do nich dalsze przyjmowanie uchodźców, zaprzestanie deportacji do krajów kryzysowych, takich jak Afganistan, oraz umożliwienie dołączenia do uchodźców ich rodzin. Jak wyjaśniła Lilie: Przyjęcie większej liczby uchodźców pozostaje jednym z najszlachetniejszych zadań dla jednego z najbogatszych krajów" - informuje portal.

Czytaj więcej:

"The Guardian": Dania pozbawia syryjskich uchodźców pozwolenia na pobyt

TSUE: Nie dostałeś azylu w Norwegii, próbuj w Niemczech

Dania: Parlament umożliwił rozpatrywanie wniosków o azyl poza granicami UE

Priti Patel: Brytyjczycy mają dość migrantów próbujących dostać się do UK

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement