Menu

Polish fans love in Cameroon

Polish fans love in Cameroon
Polacy po mistrzostwach zapamiętają Kamerun (Fot. Getty Images)
Cameroon is one of the most exotic teams, which play in the world championship volleyball team. It so happened that competes in Group A together, among others, from Polish. The fans love the red and white African team and at every step of her cheer.
Advertisement
News available in Polish

"Kamerunu po prostu nie można nie kochać. Ich sposób gry, rytuały w trakcie rozgrzewki, czy radość po udanych akcjach sprawiają, że z przyjemnością się ich ogląda. Poza tym wnoszą coś całkowicie nowego do siatkówki” - ocenił jeden z kibiców, który przybył dzisiaj do Hali Stulecia specjalnie na ich mecz z Argentyną.

Zostaje także na wieczorne starcie Polaków z Wenezuelą (godz. 19:25 czasu GMT) i wcześniej Serbii z Australią (godz. 15:40 czasu GMT), ale na razie na policzku ma namalowaną flagę Kamerunu.

Również wiele innych kibiców przyniosło do hali flagi – czy to papierowe wydrukowane z komputera, czy materiałowe. Zawodnicy z Afryki dziękowali już nawet polskim fanom za doping w meczu z Wenezuelą. Przegrali wprawdzie 1:3, ale za to uśmiech nie schodził z ich twarzy.

Kibice oklaskują ich już w trakcie rozgrzewki, kiedy wykonują plemienne tańce. Wszystkie czynności wykonują razem, min. odmawiają bliżej nieznane modlitwy. W trakcie meczu, po wielu udanych akcjach, zbierają się w kole i wykonują taniec radości.

Kamerun będzie w sobotę rywalem Polaków. Mecz we wrocławskiej Hali Stulecia rozpocznie się o godz. 19:25 czasu GMT. "Wtedy nasze serca będą rozdarte” - przyznał jeden z fanów.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement