Menu

Police discovered a house with 25 people. Internet users: They are Poles

Police discovered a house with 25 people. Internet users: They are Poles
"Pół jajka na chlebie z shotem z whisky" okazało się prawdziwym hitem wśród użytkowników Twittera. (Fot. Twitter/@DerWestResponse)
At a time when none of us can visit family members who live in other homes, not everyone takes the prohibitions of the ongoing epidemic as seriously. As reported by the British media today, someone in the count. Derbyshire arranged a house in which 25 people took part.
Advertisement
News available in Polish

Policja na łamach prasy przekazała, że była zszokowana, kiedy odkryła, że w domu urządzono przyjęcie, w którym uczestniczyło aż 25 osób. Imprezowicze mieli m.in. sprzęt do karaoke, stół z przekąskami oraz alkohol. 

"Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i byli w szoku, kiedy zobaczyli 25 dorosłych i dzieci mających duże przyjęcie z głośnikami i zestawem do karaoke" - przekazano w oświadczeniu prasowym.

"To jasno pokazuje, że ludzie mają kompletny brak szacunku dla porad i nakazów rządowych" - dodano.

Uwagę internautów przykuło m.in. "kreatywne połączenie surowych pomarańczy i winogron jako dania bufetowego". (Fot. Twitter/@DerWestResponse)

Jak informują użytkownicy Twittera, organizatorami domówki byli prawdopodobnie Polacy. "Polskie papierosy na brudnym kaloryferze, polskie soki oraz ogólny stan jedzenia - wszystko wskazuje na to, że to na pewno Polacy" - informuje internautka o imieniu Kate.

Największą sensację wśród internautów wzbudziła jednak taca z pomarańczami jako danie bufetowe oraz połączenie "połowy jajka z kawałkiem chleba i shotem whisky".

Twitterowicze prześcigają się w pomysłach, co mieli na myśli gospodarze, przygotowując tego rodzaju bufet. Spora część internautów zwraca jednak uwagę, że przez tak nieodpowiedzialne zachowanie brytyjski rząd może zaostrzyć regulacje i uniemożliwić wielu ludziom choćby uczęszczanie do pracy. Inni wzywali policję do wprowadzenia surowszych kar, zwracając uwagę, że "to właśnie tacy ludzie są źródłem szerzenia się koronawirusa".

W Wielkiej Brytanii obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, a także spotykania się w grupach większych niż 2-osobowe. Jedyną możliwością wyjścia z domu jest udanie się po żywność, leki, na krótkie ćwiczenie fizyczne w okolicy bądź do pracy, której pod żadnym pozorem nie da się wykonywać z domu.

Czytaj więcej:

Policja w UK stawia punkty kontrolne, aby sprawdzać, dokąd zmierzają kierowcy

Na lotnisku w Birmingham powstanie kostnica

Dyrektor NHS: Mniej niż 20 tys. zgonów z powodu epidemii będzie sukcesem

Boris Johnson wysłał list ostrzegawczy do każdego domu w UK

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement