Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Poland upset hosts to join them and Germany into Apeldoorn semis

Poland upset hosts to join them and Germany into Apeldoorn semis
Biało-czerwone są już w najlepszej czwórce imprezy, z której tylko zwycięzca uzyska przepustkę olimpijską. (Fot. Getty Images)
Poland defeated the Netherlands by 3-1 to join the hosts into the semis.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Biało-czerwone po dwóch zwycięstwach nad Bułgarią (3:1) i Niderlandami (3:1) są już w najlepszej czwórce imprezy, z której tylko zwycięzca uzyska przepustkę olimpijską. Dzisiaj zagrają z Azerbejdżanem, który po dwóch porażkach stracił szansę na awans na igrzyska. Zdobycie jednego punktu, czyli wygranie dwóch setów, pozwoli biało-czerwonym zająć pierwsze miejsce w grupie.

Azerki to wciąż jedna z czołowych ekip Starego Kontynentu. W 2017 roku podczas mistrzostw Europy w Baku zajęły czwarte miejsce. Rok później wystąpiły też na mundialu w Japonii, lecz już bez powodzenia, plasując się na 15. pozycji. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy dotarły do 1/8 finału.

Z gry w reprezentacji zrezygnowała już Natalia Mammadowa, najwybitniejsza siatkarka w historii azerskiej siatkówki. Bez tej zawodniczki drużyna traci dużo na wartości. Gra w ataku opierała się niemal wyłącznie właśnie na Mammadowej i Polinie Rahimowej. W turnieju w Apeldoorn ciężar gry na swoje barki wzięła przyjmująca Jelizawieta Samadowa, która w pojedynkach z Niderlandami i Bułgarią była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu (w obu spotkaniach uzyskała 41 punktów).

Biało-czerwone dwukrotnie zmierzyły się z Azerkami w Spale krótko przed turniejem. Zwyciężyły 5:0 i 3:1.

"To najbardziej chimeryczny zespół w naszej grupie. Czasami potrafi zagrać bardzo dobry mecz, ale też mental tej drużyny pozwala czasami na rozegranie łatwego spotkania" - ocenił rywala selekcjoner Jacek Nawrocki.

Szkoleniowiec nie ukrywa małych roszad w wyjściowym składzie na to spotkanie. "Myślę, że dużo do powiedzenia będzie miał też sztab medyczny" - podkreślił.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement