Menu

People are happiest at work in the north east and most miserable in Wales

People are happiest at work in the north east and most miserable in Wales
W Londynie do swojego miejsca zatrudnienia z przyjemnością chodzi 80 proc. pracowników. (Fot. Getty Images)
There are many things to love about the north east of England - the people, the history and of course, the iconic nightlife. And now job prospects can be added to that list, after a career satisfaction survey found those in the region are the happiest in the UK.
Advertisement
News available in Polish

Badanie przeprowadzone przez firmę emerytalną PensionBee ujawniło, że 84 proc. ludzi lubi pracować na północnym wschodzie Anglii. Na drugim miejscu znalazł się Londyn, gdzie do swojego miejsca zatrudnienia z przyjemnością chodzi 80 proc. pracowników.

Najmniej zadowoleni są ludzie w Walii - tam zaledwie 16 proc. cieszyło  z codziennego wstawania do pracy. Druga od końca - z 17 proc. szczęśliwych pracowników - była Irlandia Północna.

Analiza wykazała też, że nieco ponad jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że ich umiejętności odpowiadają ich pracy, a tylko 16 procent nazwałoby swoje zajęcie "prawdziwą pasją".

Najmniej szczęśliwych pracowników jest m.in. w sprzedaży detalicznej. (Fot. Getty Images)

Najszczęśliwszymi pracownikami są młodzi ludzie w wieku 16-34 lat, a najmniej zadowolone z obecnego zatrudnienia są osoby zbliżające się do emerytury.

Główne powody, dla których ludzie z trudem wstawali rano z łóżka, to stres, brak postępów i poczucie, że ​​nie uczą się niczego nowego. 

W jakim branżach pracują najszczęśliwsi ludzie? Jak podaje PensionBee, to sprzedaż, media marketing i prawo. Na dole zestawienia znalazły się: sektor detaliczny, gastronomia i rozrywka.

Czytaj więcej:

CBOS: Czego oczekują od rządu Polacy? Podniesienie zarobków na pierwszym miejscu

Życie w Londynie "niedostępne" dla ludzi z biedniejszych rodzin

Facebook w UK zatrudni dodatkowy tysiąc osób

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Advertisement