Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Paralympics - 162 countries sent teams, five debutants

Paralympics - 162 countries sent teams, five debutants
W Tokio rozpoczyna się dziś paraolimpiada. (Fot. Getty Images)
The national teams of 162 countries will participate in the Paralympics starting today in Tokyo, the organizers announced. This is three more countries than in 2016 in Rio de Janeiro.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W zmaganiach w Kraju Kwitnącej Wiśni zadebiutują drużyny narodowe z pięciu państw: Paragwaju, Bhutanu, Malediwów, a także karaibskich wysp Grenada oraz Saint Vincent i Grenadyny.

Największa liczba reprezentacji - 164 uczestniczyła w paraolimpiadzie w Londynie (2012).

Kilkanaście krajów, których drużyny narodowe uczestniczyły już w paraolimpiadzie, tym razem nie wysłało swoich przedstawicieli do Tokio. To m.in. Kiribati, Samoa, Tonga i Vanuatu, które miały kłopoty z podróżą do Japonii z powodu pandemii COVID-19. Decyzją rządów do Tokio nie polecieli paraolimpijczycy z: Brunei, Korei Północnej, Turkmenistanu, Timoru Wschodniego, a także Birmy oraz Trynidadu i Tobago.

W zmaganiach paraolimpijskich, które zaczynają się dzisiaj, a zakończą się 5 września, ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników. W tym gronie jest 90-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni paraolimpijczycy wystąpią w stolicy Japonii w 12 dyscyplinach. Łącznie w programie imprezy znalazło się 12 sportów, w tym po raz pierwszy parabadminton i parataekwondo.

Czytaj więcej:

Paraolimpiada: Cesarz Japonii weźmie udział w ceremonii otwarcia

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement