Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Omicron is accelerating in China. Zero tolerance strategy at risk

Omicron is accelerating in China. Zero tolerance strategy at risk
W 25-milionowym Szanghaju został wprowadzony całkowity lockdown. (Fot. Getty Images)
The entire population of Shanghai, 25 million, is under a severe lockdown due to the spread of Omicron, the more infectious variant of the SARS-CoV-2 virus. China continues to apply the 'zero tolerance' strategy, which is increasingly frustrating the population. Other cities were also included in the lockdown.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W Chinach jest wciąż nieporównywalnie mniej zakażeń COVID-19 niż na innych kontynentach, szczególnie w Europie czy USA. Według BBC News, odnotowano w Szanghaju 13 086 bezobjawowych przypadków tej infekcji. Nadal stosowana jest strategia "zero tolerancji", polegająca na wprowadzeniu lokalnych lockdownow wszędzie tam, gdzie pojawiają się ogniska SARS-CoV-2.

W Szanghaju jeszcze niedawno były zamknięte dwie dzielnice, gdy jednak liczba zakażeń nadal rosła, zdecydowano się na objęcie lockdownem całej aglomeracji. Budzi to coraz większą frustrację mieszkańców, pojawiają się nawet trudności z zapatrzeniem w żywność.

Część chińskich specjalistów przyznaje, że zagrożenie Omikronem jest niewielkie, rzadko konieczna jest hospitalizacja - wariant ten on jedynie bardziej zakaźny. W razie infekcji wystarczy pozostawanie w izolacji. Nie przebija się to jednak do powszechnej opinii publicznej w Chinach.

Poza Szanghajem lockdown wprowadzono ostatnio także w innych wielomilionowych miastach, takich jak Jilin, Changchun, Xuzhou oraz Tangshan. Skutki tego odczuwa ludność, jak i gospodarka kraju.

W decydująca fazę wchodzi chińska strategia "zero tolerancji", którą kraj ten stosuje od początku pandemii. Nie ma jednak pewności, czy uda się ją utrzymać. W tym czasie w Europie i USA - po wprowadzeniu akcji szczepień przeciwko COVID-19 - zniesiono większość ograniczeń.

Czytaj więcej:

BBC: Ponowne zakażenie Omikronem zdarza się częściej niż innymi wariantami

Nowy wariant Omikrona w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jak bardzo jest zaraźliwy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement