Menu

Coronavirus: UK worst hit among major economies

Coronavirus: UK worst hit among major economies
OECD oceniło, że z uwagi na specyfikę brytyjskiej gospodarki, żaden inny kraj w Europie nie znalazł się w tak trudnej sytuacji. (Fot. Getty Images)
The UK was the hardest hit by Covid-19 among major economies from April to June, the Organisation for Economic Co-operation and Development has said.
Advertisement
News available in Polish

Eksperci z OECD podkreślają, że gospodarka w Wielkiej Brytanii jest najbardziej nastawioną na konsumpcję gospodarką w Europie. Oznacza to, że lockdown i konieczność przebywania w domu spowodowała gigantyczne szkody, odczuwalne bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju.

Według danych OECD, europejskie kraje nie mogły zrobić nic, aby uniknąć recesji, a średni spadek PKB wynosił 9,8 proc. W przypadku Wielkiej Brytanii było to jednak aż 20,4 proc. Na drugim miejscu znalazła Hiszpania ze spadkiem na poziomie 18,5 proc.

Do informacji tych odniósł się m.in. minister finansów Rishi Sunak, który wskazał, że to "bezprecedensowa sytuacja".

"Brytyjska gospodarka radziła sobie gorzej niż gospodarki krajów w UE, ponieważ była nastawiona na usługi, turystykę i konsumpcję" - przekazał.

Brytyjski rząd podkreślił, że priorytetem jest obecnie uniknięcie za wszelką cenę kolejnego lockdownu i zachęcanie ludzi do tego, aby zaczęli wydawać swoje pieniądze. 

Największym problemem, z jakim obecnie musi zmagać się kraj, to rosnące bezrobocie - zdaniem  niektórych ekspertów, w najbliższym czasie może ono osiągnąć poziom 10 procent, a walka z tym zjawiskiem może zająć kilka lat.

Czytaj więcej:

Już 557 pracowników londyńskiego transportu zarabia powyżej £100 tys. rocznie

Mieszkańcy Londynu coraz bogatsi. Reszta kraju daleko w tyle

UK: "Nadchodzi trudny czas dla wielu osób"

"Eat Out to Help Out" przedłużone do końca września?

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement