Menu

The New York City subway was under attack by hackers

The New York City subway was under attack by hackers
Z metra w Nowym Jorku co roku korzysta ponad 5,5 mln pasażerów. (Fot. Getty Images)
The New York City subway became a target of hackers in April, officials said. The hackers had ties to the Chinese government, according to the Metropolitan Transportation Authority (MTA) that supervised the underground railway system.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

O incydencie informowały amerykańskie media. The Hill powołując się na władze MTA podał, że 20 kwietnia FBI, agencja ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i infrastruktury (CISA) oraz Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) wspólnie zaalarmowały o zagrożeniu.

Według portalu, związane z tym zalecenia MTA wdrożyła następnego dnia. Metropolitalne Władze Transportowe (MTA) obejmujące stany Nowy Jork i New Jersey zaangażowały też IBM oraz wiodącą firmę zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym Mandiant do przeprowadzenia audytu kryminalistycznego.

The Hill podał, że uszkodzone zostały trzy z 18 systemów MTA. Nie doszło do naruszenia danych osobowych. Atak nie dotknął klientów ani kontrahentów. Audyt nie wykazał dowodów, że systemy operacyjne zostały naruszone i nie wprowadzono żadnych zmian w kluczowych systemach.

"Wielowarstwowe systemy bezpieczeństwa MTA działały zgodnie z założeniami, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ataku. Wciąż wzmacniamy te kompleksowe systemy i pozostajemy czujni, ponieważ ataki cybernetyczne stanowią rosnące globalne zagrożenie" – cytuje portal dyrektora ds. technologii MTA Rafaila Portnoya.

Przedstawiciele MTA zwrócili też uwagę, że incydent był częścią ataków na wiele organizacji i agencji federalnych. Hakerzy włamali się wykorzystując luki w zabezpieczeniach firmy informatycznej Invanti's Pulse Connect Secure. CISA przypominała że pomaga zagrożonym organizacjom od 31 marca.

O tym ostatnim, trzecim cyberataku na MTA po raz pierwszy poinformował wczoraj "New York Times". Zaznaczył, że dokonały tego dwie grupy hakerów, powiązane rzekomo z Chinami, w tym jedna, działała prawdopodobnie w imieniu chińskiego rządu.

Czytaj więcej:

Atak hakerów na laboratorium uniwersytetu w Oksfordzie

Atak hakerów na Microsoft "mógł dotknąć ćwierć miliona użytkowników"

Badanie: Ataku hakerów częściej obawiają się młodzi niż starsi Polacy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement