Menu

London's most expensive home hits the market for £54m

London's most expensive home hits the market for £54m
Rezydencja ma jeden z największych basenów w prywatnym domu w centrum Londynu. (Fot. cliftonpropertypartners.com)
One of the oldest mansions in Mayfair is up for sale for £54.5 million making it the most expensive property to come on the open market in London since lockdown.
Advertisement
News available in Polish

Cena za kamienicę przy Upper Grosvenor Street jest ponad 32 razy wyższa niż 1,7 miliona funtów, za które nieruchomość zmieniła właściciela w 2008 roku.

Budynek pomiędzy Park Lane a byłą ambasadą USA został poddany gruntownej renowacji zleconej przez obecnych właścicieli, nazwanych w rejestrze gruntów jako "firma Boss Holdings Ltd z siedzibą w Jersey".

Remont, nadzorowany przez architektów z Camden z Kalyvides Partnership, stworzył rezydencję o powierzchni 1 350 m2. Nieruchomość ma 12 sypialni, 9 łazienek i 3 salony. Jest też prywatny parking na dwa samochody.

W piwnicy znajduje się basen o długości 7 metrów, uważany za jeden z największych basenów w prywatnym domu w centrum Londynu. 

Rezydencja ma 1 350 m2 powierzchni. (Fot. cliftonpropertypartners.com)

Na najniższej kondygnacji znajdziemy też jacuzzi, studio fitness, saunę i kino, a także pomieszczenia dla personelu - informuje Homesandproperty.co.uk.

Sześciokondygnacyjny dom, który pojawił się w ofercie agencji Clifton Property Partners, został zbudowany w 1732 roku, co czyni go jedną z najstarszych zachowanych rezydencji w Mayfair. 

Specjaliści twierdzą, że od początku pandemii zaobserwowali ogromny wzrost popytu na większe nieruchomości z przestrzenią zewnętrzną i miejscem do pracy w domu.

Najnowsze dane agentów Savills ujawniły, że w Londynie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. właściciela zmieniło 226 domów z ceną wyższą niż 5 milionów funtów, co stanowi 12-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Dom został zbudowany w 1732 roku, co czyni go jedną z najstarszych zachowanych rezydencji w Mayfair. (Fot. cliftonpropertypartners.com)

Czytaj więcej:

Mieszkania w Polsce nie staniały w czasie pandemii

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"

Rekordowa sprzedaż domów w UK

Londyn: Miejsca, które zmienią się nie do poznania w ciągu 15 lat

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement