Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

NASA and the Israel Space Agency have signed an agreement for a mission to the moon in 2025.

NASA and the Israel Space Agency have signed an agreement for a mission to the moon in 2025.
USA i Izrael podpisały porozumienie o współpracy kosmicznej. (Fot. Twitter/@qwerty14117587)
The US Space Agency (NASA) and the Israel Space Agency (ISA) signed a Memorandum of Understanding in Tel Aviv on a mission to the moon. Israel is to receive the full support of the US space agency in the Beresheet2 mission, which is scheduled to launch in 2025.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Porozumienie zostało podpisane podczas 18. Międzynarodowej Konferencji Kosmicznej, która odbywa się w Tel Awiwie - wynika z informacji przekazanej przez Izraelską Agencję Kosmiczną.

"Dokument został podpisany przez zastępcę szefa NASA Roberta D. Cabanę i dyrektora generalnego ISA Uri Orona i przewiduje, że amerykańska agencja kosmiczna zapewni pełne wsparcie izraelskiej misji" – podkreślił dziennik "The Jerusalem Post".

"Projekt Beresheet jest chlubą nauki i technologii Izraela" – zwrócił uwagę podczas podpisywania porozumienia izraelski minister nauki i technologii Ofir Akunis.

"Współpraca z NASA jest kolejnym świadectwem doskonałych stosunków między Izraelem a USA oraz intensyfikacji współpracy w kwestiach naukowych i technologicznych" – dodał minister.

Gazeta przypomina, że porozumienie jest kontynuacją współpracy z 2019 r. NASA i ISA pracowały wówczas razem podczas pierwszej misji Beresheet. Wystrzelono wtedy sondę, która wprawdzie dotarła na orbitę Księżyca, ale utracono z nią kontakt. Rozbiła się o powierzchnię Srebrnego Globu.

Czytaj więcej:

NASA podejmie drugą próbę wystrzelenia rakiety Space Launch System

NASA znów odwołała start rakiety misji Artemis I na Księżyc

Sonda NASA uderzyła w planetoidę Dimorphos w pierwszym w historii teście obrony planetarnej

NASA: Satelita Capstone dotarł na orbitę Księżyca

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement