Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Millions of people watched the sexual abuse program on The Voice of Holland

Millions of people watched the sexual abuse program on The Voice of Holland
Marco Borsato jest jednym z oskarżanych o nadużycia seksualne wobec uczestniczek programu. (Fot. Wikimedia)
More than 7 million Dutch people watched a program on public television about sexual abuse in The Voice of Holland (TVH) on Thursday evening, informs the NU portal. The RTL station suspended the broadcast of this music show yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Zarzuty są bardzo poważne, szokujące i nie były nam znane" – czytamy w oświadczeniu telewizji. Decyzja o zdjęciu programu została podjęta po tym, jak program BOOS BNNVARA, poinformował, że nada materiał na ten temat.

Czwartkowa emisja zgromadziła przed telewizorami miliony Holendrów. W 82-minutowym programie dziesiątki kobiet opowiedziały o tym, co się działo za kulisami TVH.

Zarzuty molestowania seksualnego oraz nadużycia pozycji postawiono trzem pracującym przy programie mężczyznom – muzykowi Jeroenowi Rietbergengowi, piosenkarzowi Marco Borsato oraz raperowi Ali B, który także oskarżony został o gwałt. Ali B odrzuca zarzuty i przekazał przez swojego prawnika, że będzie współpracował z organami ścigania.

Popularny piosenkarz Marco Borsato został oskarżony przez sześć kobiet, z czego trzy w czasie molestowania miały być nieletnie. Przeciwko Borsato prowadzone jest już postępowanie w innej sprawie o molestowanie seksualne.

Jeroen Rietbergen przyznał się wcześniej do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym. Rzuciła go także partnerka, Linda de Mol.

Wczoraj rozgłośnie radiowe publicznego radia poinformowały o wstrzymaniu odtwarzania piosenek piosenkarza i rapera. Podobną decyzję podjęła komercyjna stacja Qmusic.

Dziennik "De Volkskrant" informuje, że stacja RTL zawierała z uczestnikami The Voice of Holland umowy, w których zobowiązywali się oni, pod groźbą kary 10 tys. euro, że nie będą rozmawiać o programie z osobami trzecimi. Zdaniem gazety, z tego powodu dopiero teraz zostały ujawnione nieprawidłowości

Program można obejrzeć na kanale YouTube (z napisami po angielsku):

Czytaj więcej:

Rząd UK zapowiada: "Koniec z molestowaniem seksualnym w miejscach publicznych"

Londyn: Rośnie liczba napaści seksualnych w klubach nocnych

Rośnie liczba napaści seksualnych online wobec dzieci

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement