Menu

Memorial of Hubert Jerzy Wagner will watch 15 thousands fans

Memorial of Hubert Jerzy Wagner will watch 15 thousands fans
Pełne trybuny na nabliższym meczu polskich siatkarzy (Fot. Getty Images)
Polish volleyball matches with Bulgaria and Russia will watch a set of fans. There are still tickets for Sunday's meeting with China.
Advertisement
News available in Polish

Do hali Kraków Arena, gdzie będą rozgrywane mecze, może wejść 15 tys. widzów.

Francuski trener polskiej kadry siatkarzy Stephane Antiga nie krył radości, że ostatni sprawdzian jego podopiecznych przed mistrzostwami świata będzie oglądać tylu widzów.

"Hala w Krakowie jest bardzo ładna. To fantastyczne uczucie grać w niej przy pełnych trybunach" - zapewnił opiekun "biało-czerwonych" podczas piątkowej konferencji prasowej.

Potwierdził, że najbardziej wartościowych sprawdzianem podczas krakowskiej imprezy będzie pojedynek z Rosją.
"Nie dane mi było poznać Huberta Wagnera, ale wiem, że to postać, która na stałe wpisała się w historię polskiej siatkówki. Dobrze, że jest organizowany już od kilkunastu lat memoriał poświęcony jego pamięci" - dodał Antiga.

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze.

Pięciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Rosji, Niemiec, Włoch i Brazylii.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement