Menu

Media: Weirdest El Clasico Ever

Media: Weirdest El Clasico Ever
Epidemia Covid-19 przyćmiła całkowicie tegoroczny pojedynek Dumy Katalonii z Realem. (Fot. Getty Images)
Spanish commentators ahead of today's El Clasico have no doubt that the duel between FC Barcelona and Real Madrid will be the strangest clash of the country's biggest football clubs due to the difficult epidemic conditions.
Advertisement
News available in Polish

Wydawany w Madrycie dziennik "El Pais" wskazuje, że zakaz wstępu na stadion Camp Nou dla kibiców to tylko jedna z licznych niedogodności dzisiejszego klasyku. Innymi są obowiązkowe testy na obecność koronawirusa, konieczność zachowania dystansu społecznego oraz kolejne restrykcje ogłaszane od czwartku przez poszczególne gminy oraz wspólnoty autonomiczne Hiszpanii.

Z kolei dziennik "El Mundo" wskazuje, że wraz z ogłaszanymi kolejnymi restrykcjami w placówkach gastronomicznych, w tym m.in. redukcją o połowę liczby klientów w barach i restauracjach, niewielu kibiców obejrzy pojedynek FC Barcelona – Real nawet w towarzystwie swoich przyjaciół.

Hiszpańska gazeta wskazuje, że w ślad za ogłoszoną przez ministerstwo zdrowia w czwartek rekordową dzienną liczbą infekcji, sięgającą blisko 21 tys. zakażeń, służby medyczne Katalonii, gdzie odbędzie się El Clasico zaalarmowały w piątek o nienotowanym wcześniej w tym regionie wzroście zakażeń. Podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono tam ponad 5 tys. infekcji.

Wydawany w Barcelonie dziennik "La Vanguardia" twierdzi, że epidemia Covid-19 przyćmiła całkowicie tegoroczny pojedynek Dumy Katalonii z Realem.

Gazeta w piątek publikuje wywiad z Gerardem Pique, który potwierdza niezdrową atmosferę w klubie oraz brak zaufania pomiędzy zawodnikami a kierownictwem "Dumy Katalonii". Piłkarz nie ukrywa żalu do włodarzy klubu i nie przebiera w słowach zarzucając nielojalność dyrekcji.

"To barbarzyństwo, że władze klubu wydały pieniądze na to, aby nas krytykować" - powiedział kataloński obrońca, zarzucając dyrekcji FC Barcelony, że wynajęła ona spółkę marketingową do szkalowania w mediach społecznościowych dobrego imienia graczy tego klubu, w tym Lionela Messiego.

Media sceptycznie oceniają dzisiejszy występ argentyńskiego napastnika w klasyku. Twierdzą, że konflikt z władzami klubu oraz trudności w jego opuszczeniu mogły przyczynić się do słabszej postawy Messiego w lidze hiszpańskiej. Odnotowują, że w dotychczasowych czterech ligowych spotkaniach zdobył zaledwie jednego gola.

Tymczasem dla komentatorów rozgłośni Cadena Ser słaby występ Realu Madryt w środowym pojedynku Ligi Mistrzów, w którym przed własną publicznością uległ Szachtarowi Donieck, może działać motywująco na dzisiejszy przebieg meczu w Barcelonie. Radiowcy spodziewają się, że ekipa ze stolicy będzie chciała się zrehabilitować za blamaż w LE. Snują też prognozy dotyczące ewentualnej porażki "Królewskich".

"Trener Zinedine Zidane na zawsze pozostanie wielką postacią w historii klubu, ale ewentualna porażka z Barceloną oraz słabe występy jego podopiecznych w kolejnych meczach mogą sprawić, że pożegna się niebawem ze swoją posadą" - podsumowała hiszpańska rozgłośnia.

Czytaj więcej:

Media o porażkach Realu i Barcelony: Podwójny nokaut przed klasykiem

LM: Wysoka wygrana Bayernu. Sensacja w Madrycie

"Wstyd", "Pośmiewisko". Hiszpanie bezlitośni dla Realu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement